Sākums » Farmācija » Augstskolās noslēgusies reflektantu pietiekšanās farmācijas studijām
Augstskolās noslēgusies reflektantu pietiekšanās farmācijas studijām
Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas departaments

Augstskolās noslēgusies reflektantu pietiekšanās farmācijas studijām

24. jūlijā beidzās pieteikšanās studijām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) un Latvijas Universitātē (LU).

Šogad RSU vasaras uzņemšanā otrā līmeņa profesionālai augstākās izglītības programmai “Farmācija” pieteikušies 335 studētgribētāji uz 30 budžeta vietām un 18 maksas vietām. Tie ir 9,54 pieteikumi uz vienu vietu.

LU bakalaura studiju programmā “Farmācija” varēja pieteikties uz 12 budžeta vietām un 70 maksas vietām. Uz budžeta vietām saņemti 359 pietiekumi, no kuriem 63 farmācijas studiju programma norādīta kā pirmā reflektanta prioritāte. No 187 pieteikumiem uz maksas studijām septiņos farmācija norādīta kā pirmā izvēle. LU farmācijas programmā konkurence ir 6,65 pretendenti uz vienu studiju vietu.

Lai arī farmāciju reflektanti nereti neizvēlas par pirmo prioritāti, interesanti, ka šogad, sākoties dokumentu pieņemšanai klātienē, pirmais LU reflektants – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas absolvents Jānis Deksnis par savu pirmo studiju prioritāti izvēlējies tieši farmāciju, informē LU Komunikācijas departaments.

Jānis uzņemšanas punktā bija ieradies klātienē apliecināt savu pieteikšanos trīs dabaszinātņu un dzīvības zinātņu studiju programmām. “Mana pirmā izvēle būtu studēt farmāciju,” stāstīja Jānis. “Es vēlos kļūt par farmaceitu.”

“Manā ģimenē šajā profesijā strādā mana krustmāte, un arī es jūtu lielu interesi par to, kā darbojas medikamenti. Izvēli par labu LU man palīdzēja izdarīt māsa un draugi, un mamma, kas arī savulaik pabeigusi studijas tieši LU. Protams, es ceru, ka iekļūšu budžeta grupā. Katrā ziņā esmu pieteicies arī divām citām radniecīgām LU studiju programmām – ķīmijai un bioloģijai.”

Avots: rsu.lv, lu.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*