Sākums » Jaunākie raksti » Austrālijā, Eiropā un Ziemeļamerikā reģistrēti vairāk nekā 200 pērtiķu baku gadījumi

Austrālijā, Eiropā un Ziemeļamerikā reģistrēti vairāk nekā 200 pērtiķu baku gadījumi

Valstīs, kurās pērtiķu bakas nav endēmiskas, apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits sasniedzis 219, paziņojis Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC).

Vairāk nekā desmit valstis, kurās pērtiķu bakas parasti nav izplatītas, ziņojušas par vismaz vienu apstiprinātu pērtiķu baku gadījumu, trešdienas vakarā paziņoja ECDC.

“Šī ir pirmā reize, kad Eiropā tiek ziņots pa vīrusa pārnešanas ķēdēm bez zināmām epidemioloģiskām saiknēm ar Rietumāfriku vai Centrālāfriku, kur šī slimība ir endēmiska,” teikts ECDC ziņojumā.

Pērtiķu bakas galvenokārt ietekmējušas viendzimuma seksuālās attiecībās stājušos vīriešus.

Lielbritānijā saslimšana ar pērtiķu bakām apstiprināta 71 cilvēkam, Spānijā 51 un Portugālē 37 cilvēkiem.

Ārpus Eiropas 15 gadījumi apstiprināti Kanādā un deviņi ASV.

Kopš 20.maija, kad ECDC ziņoja par 38 saslimšanas gadījumiem, pērtiķu baku gadījumu skaits ir pieaudzis piecas reizes.

ECDC šonedēļ norādīja, ka lielām bažām par slimības izplatību nevajadzētu būt, taču brīdināja, ka lielākam riskam pakļauti tie cilvēki, kuriem ir seksuālas attiecības ar vairākiem partneriem, neatkarīgi no seksuālās orientācijas.

Pērtiķu bakas ir reta vīrusu izraisīta infekcijas slimība, kura visbiežāk sastopama Centrālāfrikas un Rietumāfrikas valstīs. Lai gan slimības simptomi līdzinās saslimšanai ar bakām, ierasti tie ir vieglāki ar niezi, drudzi un izsitumiem. Reizēm slimībai var būt arī smaga gaita.

Slimības pārnese no cilvēka uz cilvēku notiek ar gaisa pilieniem, ciešu ķermeņa kontaktu vai koplietojot veļu vai priekšmetus.

Pērtiķu bakām nav specifiskas ārstēšanas, tomēr saslimšanas simptomi ierasti pāriet divu līdz četru nedēļu laikā. Slimība par endēmisku tiek uzskatīta 11 Āfrikas valstīs.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.