Sākums » Farmācija » Baldere-Sildedze: “Recipe Plus” izdara spiedienu uz Maligina mantiniecēm, lai iegūtu “Olainfarm” akcijas
Baldere-Sildedze: “Recipe Plus” izdara spiedienu uz Maligina mantiniecēm, lai iegūtu “Olainfarm” akcijas

Baldere-Sildedze: “Recipe Plus” izdara spiedienu uz Maligina mantiniecēm, lai iegūtu “Olainfarm” akcijas

Maligina jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne, “Olainfarm” valdes locekle Signe Baldere-Sildedze paziņojusi, ka zāļu lieltirgotavas AS “Recipe Plus” vadošās amatpersonas, kurām patlaban ir nozīmīgas biznesa intereses zaļu ražotājā “Olainfarm”, izmanto Valērija Maligina mantinieces – Irinu Maliginu un Niku Saveļjevu, akciju iegūšanai.

Šādu viedokli Baldere-Sildedze paudusi nacionālai ziņu aģentūrai LETA. Viņa norādījusi, ka “Recipe Plus” vadošās amatpersonas turpina izdarīt spiedienu, lai Annas Emīlijas Maliginas īpašumā esošās “Olainfarm” akcijas un uzņēmuma lielākā akcionāra SIA “Olmafarm” kapitāla daļas tiktu atsavinātas par labu abu līdzmantinieču izvēlētam pircējam, proti, ar “Recipe Plus” saistītām personām.

“Esmu kategoriski pret šādu darījumu, vēl jo vairāk, ņemot vērā mana bijušā laulātā Maligina viedokli un krasi negatīvo nostāju pret šo uzņēmumu vēl mūsu laulības laikā,” paudusi Baldere-Sildedze, kura uzskata, ka esošā “Olmafarm” vadība ir profesionāla un arī lojāla visiem uzņēmuma īpašniekiem.

Tā kā notiekošais un Balderei-Sildedzei izteiktie piedāvājumi un prasības esot klajā pretrunā ar viņas meitas patiesajām interesēm, viņa nolēmusi šim spiedienam nepakļauties un runāt par to publiski. “Aicinu tiesībsargājošās institūcijas pievērst uzmanību, lai nepieļautu šādu personu prettiesisku rīcību un interešu realizēšanu. Aicinu sekot līdzi, lai ikviens lēmums par akciju un daļu īpašumtiesību izmaiņām “Olmafarm” un “Olainfarm” tiktu pieņemts tiesiskā ceļā, vienojoties visām trim līdzmantiniecēm. Uzskatu, tas atbilst arī Maligina pēdējai gribai, un palīdzēs īstenot arī katras līdzmantinieces tiesības uz viņām katrai pienākošos mantojuma daļu,” paudusi Baldere-Sildedze.

Arī “Olmafarm” valdes locekle Milana Beļeviča esot informēta, ka ar “Recipe Plus” saistītas personas uzstājīgi mēģina iegādāties “Olainfarm” akcijas. Turklāt viņa norādījusi, ka informācijas izplatīšana par to, ka “Olmafarm” piederošās akcijas kādam nodotas, ir izdevīga, lai novērstu uzmanību no savām darbībām.

Beļeviča uzsvērusi, ka pēc Saveļjevas pilnvarotā pārstāvja Andreja Saveļjeva lūguma tikusi pieaicināta sarunās par iespējamo akciju atsavināšanu. “Varu apliecināt, ka šajā tikšanās ar “Recipe Plus” saistītas personas izteica nepieņemamu piedāvājumu – “Olmafarm” valdē iecelt personu bez noteiktas dzīvesvietas, kas pieņemtu lēmumu par “Olainfarm” akciju pārdošanu. Līdzmantinieču Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas lēmums par Pētera Rubeņa virzīšanu “Olmafarm” valdes locekļa amatam, liecina par šī plāna realizāciju,” šādu viedokli paudusi Beļeviča.

Viņa uzskata, ka notiekošais ir mēģinājums manipulēt ar vērtīgāko mantojuma daļu, proti, “Olmafarm” piederošajām “Olainfarm” akcijām, tomēr, ņemot vērā akciju piederības struktūru, to nedrīkstot pieļaut.

Arī Beļeviča uzskata, ka lēmumi tādā būtiskā jautājumā, kā izmaiņas “Olmafarm” valdē, ir jāpieņem ar 100% visu mantinieču balsu vairākumu.

Kā iepriekš aģentūrai LETA norādīts farmācijas uzņēmumā “Repharm”, kurā ietilpst “Recipe Plus, “Recipe Plus” neesot nedz iegādājusies, nedz izteikusi piedāvājumu iegādāties zāļu ražotāja “Olainfarm” akcijas vai “Olmafarm” kapitāldaļas.

“Recipe Plus” padomes loceklis, “Repharm” ģenerāldirektors Dins Šmits paziņojumā medijiem iepriekš norādījis, ka uzņēmums vēlas norobežoties no Balderes-Sildedzes akcionāru sapulcē publiski paustajiem apgalvojumiem, ka “Recipe Plus” būtu iegādājusies vai izteikusi piedāvājumu iegādāties “Olainfarm” akcijas.

Šmits paudis, ka izplatītā informācija nav patiesa. “Uzņēmuma padomes vārdā varu apliecināt, ka šāda iecere nav izskanējusi, kā arī nav tikusi apspriesta uzņēmuma vadības līmenī. Ņemot vērā, ka šādi apgalvojumu ietekmē arī mūsu darbību, aicinām trešās puses neizplatīt nekorektu informāciju,” norādīja Šmits.

Portāls www.farmacija-mic.lv lūdzis “Recipe Plus” pārstāvjus sniegt komentāru par no jauna izskanējušos informāciju un publicēs to vistuvākajā laikā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.