Sākums » Farmācija » “BaltPharm Forum 2014” pieņemta deklarācija par augstas kvalitātes farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu attīstību
“BaltPharm Forum 2014” pieņemta deklarācija par augstas kvalitātes farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu attīstību

“BaltPharm Forum 2014” pieņemta deklarācija par augstas kvalitātes farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu attīstību

2014. gada 26.-27. aprīlī, tiekoties ikgadējā Baltijas valstu farmaceitu konferencē “BaltPharm Forum 2014” Rēzeknē, nozīmīgākās šo valstu farmaceitu profesionālās nevalstiskās organizācijas parakstīja foruma deklarāciju, kurā vienojās par šādiem jautājumiem:

1. Kvalitatīvas farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu pamatā atvērta tipa aptiekās ir uz pacientu orientēta farmaceitiskās aprūpes filosofija un prakses pārvaldības sistēma.

2. Farmaceitiskā aprūpe nav zāļu pārdošana, bet gan pakalpojums, ko sniedz kvalificēts veselības aprūpes speciālists – farmaceits.

3. Farmaceitiskā aprūpe ir neatņemama primārās veselības aprūpes sastāvdaļa.

4. Kvalitatīvu farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu neatņemama sastāvdaļa ir komunikācija starp veselības aprūpes sniedzējiem un pieeja pacienta slimības vēsturei.

5. Atvērta tipa aptieku sektorā savstarpējai konkurencei ir jābalstās uz to sniegto farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu kvalitāti.

6. Nepieciešams veikt grozījumus farmācijas mācību programmās, lai atbalstītu nākotnes farmaceitu profesionālo kompetenci farmaceitiskās aprūpes sniegšanā. Lai to nodrošinātu, nepieciešama cieša saikne starp universitātēm un profesionālajām organizācijām.

Foruma dalībnieki aicina savu valstu attiecīgās institūcijas radīt piemērotu normatīvā regulējuma vidi, kurā farmaceits var sevi realizēt kā augsti kvalificēts primārās aprūpes un sabiedrības veselības veicināšanas speciālists, sniedzot finansiāli ilgspējīgus farmaceitiskos pakalpojumus.

Foruma dalībnieku vārdā deklarāciju parakstīja Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Kitija Blumfelde, Lietuvas Farmācijas asociācijas prezidents Eduards Tarasēvičs (Eduardas Tarasevičius) un Igaunijas Farmācijas biedrības prezidents Jāks Kopels (Jaak Koppel).

Pamatojoties uz deklarācijā pieņemto, Latvijas Farmaceitu biedrība gatavos vēstuli Latvijas Republikas Veselības ministrijai ar aicinājumu pievērst uzmanību iepriekšminētiem farmaceitiskās aprūpes jautājumiem.

 

www.farmacija-mic.lv

 

E. Badunes foto.

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.