Sākums » Farmācija » Belēviča un Savicka jaundibinātais uzņēmums cels farmaceitisko rūpnīcu Uzbekistānā

Belēviča un Savicka jaundibinātais uzņēmums cels farmaceitisko rūpnīcu Uzbekistānā

Bijušā veselības ministra Gunta Belēviča un “Latvijas gāze” padomes priekšsēdētāja vietnieka, “Itera Latvija” valdes priekšsēdētāja un “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētāja Jura Savicka jaundibinātais uzņēmums “SVC Group” cels farmaceitisko rūpnīcu Uzbekistānā, ziņo laikraksts “Diena”.

Laikraksts informē, ka ir parakstīts nodoma memorands ar Džizakas apgabala vadību Uzbekistānā par ķīmiski farmaceitiskās rūpnīcas celtniecību šī apgabala brīvajā ekonomiskajā zonā “Zomin Pharm”.

Plānots, ka tā būs farmācijas ķīmijas rūpnīca, kas ražos izejvielas gatavo zāļu ražotājiem gan Uzbekistānā, gan kaimiņvalstīs, tāpat arī eksportam gan uz Eiropas Savienību, gan uz citām valstīm. Plānots, ka rūpnīcai būs GMP jeb Labas ražošanas prakses sertifikāts, kas dotu iespēju saražotās vielas piegādāt, piemēram, kādai Vācijas rūpnīcai vai mūsu pašu “Grindeks”, vai “Olainfarm”, lai no tām taisītu tabletes, ampulas vai kādas citas zāļu formas.

Jaunajā rūpnīcā plānots ražot tādas aktīvās vielas, kuras plaši tiek izmantotas farmācijas industrijā gatavo zāļu formu ražošanai, bet kurām patenta aizsardzības laiks ir beidzies, taču, ja projekts tiks realizēts, rūpnīca varētu ražot arī oriģinālus produktus, ziņo laikraksts “Diena”.

Kaut arī Belēvičs vēl pagājušā nedēļā bija iesniedzis pieteikumu savai kandidatūrai uz “Olainfarm” valdes locekļa amatu, 21. martā notikušajā uzņēmuma padomes sēdē nekādas izmaiņas valdē netika izskatītas.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*