Sākums » Jaunākie raksti » Belēvičs pieļauj, ka varētu nepārslēgt līgumus ar ģimenes ārstiem, kuri pārkāpj ētikas normas
Belēvičs pieļauj, ka varētu nepārslēgt līgumus ar ģimenes ārstiem, kuri pārkāpj ētikas normas

Belēvičs pieļauj, ka varētu nepārslēgt līgumus ar ģimenes ārstiem, kuri pārkāpj ētikas normas

22. janvārī veselības ministrs Guntis Belēvičs, tiekoties ar Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas pārstāvjiem, paudis, ka tiek vērtēta iespēja nepārslēgt līgumu par valsts apmaksātās aprūpes sniegšanu ar tiem ārstiem, kuri atklāti pārkāpj ārsta ētiku, ziņo Veselības ministrija (VM).

Pārrunājot jautājumus par plašsaziņas līdzekļos izskanējušo žurnālistu veikto eksperimentu, kā atsevišķi ģimenes ārsti izrakstījuši nepamatotas darba nespējas lapas, veselības ministrs aicinājis asociācijas būt aktīvām un kritiskām pret saviem biedriem, kuru rīcība ir negodprātīga un pārkāpj ārsta ētikas normas. Arī ģimenes ārstu asociāciju pārstāvji atzinuši, ka nelikumību pieļaušana ir nosodāma, tādēļ asociāciju kopsapulcēs šim jautājumam tikšot pievērsta īpaša uzmanība.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par nepieciešamību pilnveidot valstī noteikto kārtību saistībā ar darba nespējas lapu izsniegšanu un pārskatīt ģimenes ārstu prakšu darba kvalitātes kritērijus. Ministrs aicinājis ģimenes ārstu asociācijas iesaistīties šī jautājuma sakārtošanā, definējot ģimenes ārstu prakšu grupas atbilstoši reģistrēto pacientu struktūrai un nosakot katrai grupai izpildāmos kvalitātes kritērijus, balstot tos uz pašreizējo sistēmu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.