Sākums » Farmācija » Belēvičs ticies ar Latvijas zāļu ražotājiem
Belēvičs ticies ar Latvijas zāļu ražotājiem
R. Inkēna (Saeimas Kancelejas) foto.

Belēvičs ticies ar Latvijas zāļu ražotājiem

Otrdien, 22.martā, veselības ministrs Guntis Belēvičs tikās ar Latvijas zāļu ražotājiem, lai apspriestu zāļu ražošanas attīstības iespējas, ziņo Veselības ministrija (VM).

Tikšanās laikā pārrunāti jautājumi par ražošanas uzņēmumu saimnieciskajiem rādītājiem, galvenajiem eksporta tirgiem, zāļu un medicīnisko ierīču reģistrācijas procesu, kā arī Latvijā esošo zāļu kompensācijas sistēmu. Esošā situācija apliecina, ka nacionālajiem zāļu ražotājiem ir iespējams palielināt tirgus daļu Latvijā, jo vietējā tirgū paliek tikai 8,5% no saražotās produkcijas, informē VM.

Kontekstā ar medikamentu izvērtēšanu un reģistrāciju tika pārrunāta sadarbība ar Zāļu valsts aģentūru (ZVA). ZVA pārstāvji arī informējuši par iecerētajiem pasākumiem aģentūras kapacitātes stiprināšanai saistībā ar zāļu izvērtēšanu un reģistrāciju.

Veselības ministrs G. Belēvičs uzsvēris, ka ir apņēmības pilns palīdzēt nacionālajiem zāļu ražotājiem, un rosināja viņus iesniegt ierosinājumus un priekšlikumus saistībā ar risināmajiem jautājumiem uzņēmējdarbības attīstībai. Vienlaikus ministrs norādījis, ka svarīgākais uzdevums ir pacienta izdevumu par ārstēšanos samazināšana un valsts budžeta līdzekļu racionāla izmantošana, tādēļ ir gatavs atbalstīt tādus pasākumus, kas vērsti uz zāļu cenu pazemināšanos, ziņo ministrija.

www.farmacija-mic.lv

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Viens komentārs

  1. Vai visus KNAB uzliktos sodus nomaksāja šis LFB atbalstu guvušais darbonis ?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.