Sākums » Interesanti » Benu sāk kampaņu “Zāļu enciklopēdija”

Benu sāk kampaņu “Zāļu enciklopēdija”

Atzīmējot Starptautisko farmaceitu dienu un rosinot lielāku informētību par farmācijas jomu, BENU Aptieka uzsāk jaunu kampaņu – BENU Zāļu enciklopēdija. Tās ietvaros tiks runāts par nozīmīgākajiem farmācijas jomas atklājumiem un pagrieziena punktiem, kas mainījuši cilvēku ikdienu, sniedzot mums arvien jaunas ārstniecības un profilakses iespējas. Kampaņas atklāšanas diskusija ar jomas pārstāvju līdzdalību būs skatāma tiešsaistē 27.septembrī.

“Tas, ko šodien uztver kā pašsaprotamu un pieejamu, iepriekšējām paaudzēm nemaz nebija tik viegli pieejams. Piemēram, insulīna atklāšana cukura diabēta ārstēšanai vai antibiotikas tuberkulozes ārstēšanai. Arī daudzas no mūsdienās plaši pieejamām zālēm sirds slimību ārstēšanai par tādām ir kļuvušas salīdzinoši nesen. Aizvien plašāk klīniskajā praksē tiek izmantotas bioloģiskās zāles, un daudzos gadījumos tās ir neaizstājamas smagu un hronisku slimību, piemēram, diabēta, autoimūno slimību un vēža, ārstēšanā,” uzsver BENU Aptiekas Farmācijas daļas vadītā Vizma Vīksna.

Tādēļ farmaceita darbs ietver nepārtrauktu jaunu zināšanu apguves procesu, jo jābūt informētiem par farmācijas jomas jaunumiem, atklājumiem, izmaiņām medikamentu un uztura bagātinātāju jomā. Turklāt farmaceitiem ir liela loma šo dažādu farmaceitisko izmaiņu skaidrošanā pacientiem, lai vecinātu zināšanas un rūpes par savu un savas ģimenes veselību.

Skaties speciālistu diskusiju

BENU Zāļu enciklopēdijas kampaņas aizsākumam veltītā diskusija, kas tiek organizēta sadarbībā ar Farmācijas muzeju, būs pieejama tiešsaistē ikvienam interesentam BENU Aptiekas Facebook kontā, sākot ar 27.septembra plkst.18.00. Sarunā piedalīsies Farmācijas muzeja pārstāvis un BENU Aptiekas farmaceiti.

“Farmācijas vēsture ir nozīmīga cilvēces attīstības kontekstā, jo parāda, ka cilvēkam ir nebeidzama vēlme atklāt ko jaunu un labāku. Ārstniecība ir gājusi garu ceļu no buramvārdiem un rituāliem līdz mūsdienu nanotehnoloģijām. Farmācijai un tās vēsturei ir tieša saistība ar cilvēku ikdienu, ne tikai brīdī, kad rodas saslimšanas simptomi, bet arī veselības saglabāšanā un uzlabošanā. Ir daudz interesantu un amizantu vēstures faktu un stāstu par to, kā cilvēkus ārstēja, ar ko ārstēja un kā atklāja ārstniecības līdzekļus, kas sniedz priekšstatu par to, cik ļoti farmācija un medicīna ir attīstījusies un kādi ārstniecības līdzekļi ir pieejami ikvienam cilvēkam mūsdienās,” saka Farmācijas muzeja galvenais komunikācijas speciālists Elvigs Kabucis.

Kā uzsver Farmācijas muzeja speciālists, muzejs cenšas radīt Latvijas sabiedrībā priekšstatu par farmāciju kā medicīnas nozari vēsturiskajā gaitā, kā arī veidot izpratni par tās nozīmību veselīgas sabiedrības attīstībā.

Uzzini ik mēnesi

BENU Zāļu enciklopēdijas kampaņas rakstu sēriju par nozīmīgajiem atklājumiem farmācijas jomā turpmāk ik mēnesi būs iespējams atrast BENU Aptiekas komunikācijas kanālos – sociālajos tīklos un mājaslapas BENU.lv bloga sadaļā. Rakstu sērija sniegs lasītājiem ieskatu plašajā farmācijas pasaulē – piemēram, dos iespēju uzzināt, kāda nozīme bijusi aspirīna un antibiotiku ienākšanai farmācijā, penicilīna atklāšanai un citiem nozīmīgiem pavērsieniem, kuri mainīja cilvēku ikdienu. Arī mūsdienās farmācija nekad nestāv uz vietas, vienmēr esot ceļā uz arvien jauniem zinātnes atklājumiem.

BENU Aptiekas ir daļa no Eiropas mēroga aptieku tīkla, kas apvieno aptuveni 700 aptieku Čehijā, Šveicē, Nīderlandē, Ungārijā, Serbijā, Slovākijā, Igaunijā un Lietuvā. BENU Aptieku tīkls ir viens no vadošajiem zāļu mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kas apvieno 76 aptiekas visos lielākajos valsts reģionos. BENU Aptiekās Latvijā strādā vairāk nekā 400 darbinieku.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*