Sākums » Interesanti » Bērnu slimnīcā – kvalitatīvākā onkoloģisko zāļu pagatavošanas sistēma Latvijā
Bērnu slimnīcā – kvalitatīvākā onkoloģisko zāļu pagatavošanas sistēma Latvijā

Bērnu slimnīcā – kvalitatīvākā onkoloģisko zāļu pagatavošanas sistēma Latvijā

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) darbosies centralizēta parenterāli ievadāmo citostatisko līdzekļu pagatavošanas sistēma, kas būs pirmā šāda veida iekārta Latvijā. Tā ļaus daudz precīzāk veikt zāļu pagatavošanu, ķīmijterapijas kursa plānošanu un zāļu sadali vēža slimniekiem, veicinot sekmīgāku ārstēšanas procesu. Sistēmas iegādi finansējis Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze”.

Zāļu pagatavošana noritēs speciāli izveidotās, slēgta tipa telpās, veidojot īpaši šim procesam paredzētu vidi, proti, attiecīga gaisa tīrības klase, darbs speciālos aizsargtērpos un sterilitāte. Jaunās sistēmas ieviešanas un procesu uzlabošanas vislielākais ieguvējs būs pacients, jo turpmāk onkoloģisko zāļu pagatavošana tiks veikta vienviet. Tādējādi līdz minimumam tiks samazināts ķīmiskais un bakteriālais piesārņojums, kā arī precīzi kontrolēta ievadāmās ķīmijterapijas kursa atbilstība standartiem un individuāli katram pacientam, skaidro fonda pārstāvji.

Jauninājums Bērnu slimnīcai nodrošinās arī ekonomiskos ieguvumus, jo vairāk nekā 100 000 eiro vērtā programmatūra garantēs, ka izejvielu zudums pagatavošanas laikā ir minimāls, ļaujot uzlabot gan zāļu krājuma apgrozījuma plānošanu, gan mazinās izdevumus, uzsver fonds.

Ķīmijterapijas režīmi un protokoli pieder pie īpaši augstas riska grupas, kas prasa sevišķu nepieciešamību akcentēt precizitāti un kvalitāti. Turklāt tas ir svarīgi, domājot gan par pacienta, gan darbinieku drošību. Jaunā sistēma ir programmatūras un tehnoloģiju risinājums, kas nodrošina augstu kvalitāti, plānojot, ordinējot, sagatavojot un ievadot ķīmijterapiju. Šī sistēma, iespējams, nav tik acīmredzama kā jaunas un labiekārtotas telpas, taču ārstniecības procesa ietvaros tā būtiski sekmēs bērna atveseļošanos un arī vecākiem radīs sirdsmieru par bērnam piemērotās ķīmijterapijas precizitāti un plānošanu, pārliecināta ir BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša

“Bērnu veselības aizsardzība ir viens no mūsu pamatmērķiem, un atbalstu šai jomai plānojam kā ilgtermiņa projektu. Esam gandarīti, ka varējām atsaukties Veselības ministrijas iniciatīvai, kas 2015. gadu pasludinājusi par Pretvēža gadu, un ar savu ieguldījumu uzlabot onkoloģisko slimību ārstēšanu gan tikai Bērnu slimnīcā, gan visā Latvijā,” paudusi fonda dibinātāja Jeļena Avena.

Fonds pagājušajā gadā atbalstījis arī Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukciju. Nodaļas jaunās telpas pacientu rīcībā plānots nodot gada beigās.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*