Sākums » Farmācija » Birža atceļ uzraudzības statusu “Grindeks” akcijām

Birža atceļ uzraudzības statusu “Grindeks” akcijām

Biržas “Nasdaq Riga” valde trešdien atcēlusi uzraudzības statusu zāļu ražotāja “Grindeks” akcijām, teikts biržas paziņojumā. Birža paziņojumā norāda – beiguši pastāvēt apstākļi, pamatojoties uz kuriem 15. aprīlī “Grindeks” tika piemērots uzraudzības statuss.

Kā ziņots, biržas “Nasdaq Riga” valde aprīļa vidū piemēroja uzraudzības statusu “Grindeks” akcijām. Vienlaicīgi “Nasdaq Riga” valde nolēma atcelt visus uzdevumus, kas bija ievadīti “Grindeks” uzdevumu grāmatā pirms pirmdienas tirdzniecības sesijas sākuma.

Birža uzraudzības statusu “Grindeks” akcijām piemēroja atbilstoši noteikumiem par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos, kas nosaka, ka birža uzraudzības statusu piemēro, ja tiek izteikts emitenta akciju atpirkšanas piedāvājums vai ir publiski paziņots par nodomu izteikt šādu piedāvājumu.

Tāpat ziņots, ka pēc akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma SIA “Liplat Holding” īpašumā iegūs 92,81% zāļu ražotāja “Grindeks” akciju.

Akciju atpirkšanas obligātā piedāvājumā kopumā tika piedāvāts atpirkt 1 933 269 “Grindeks” akciju.

Pēc akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izpildes “Liplat Holding” rīcībā būs 8 896 147 jeb 92,81% no “Grindeks” akcijām. Līdz šim “Liplat Holding” piederēja 72,64% akciju.

Iepriekš Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piemēroja Kirovam Lipmanam un Filipam Lipmanam 131 250 eiro sodu par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu un vienojās par “Grindeks” akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanu līdz šā gada augusta beigām.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.