Sākums » Farmācija » Birža atjauno tirdzniecību ar “Olainfarm” akcijām
Birža atjauno tirdzniecību ar “Olainfarm” akcijām

Birža atjauno tirdzniecību ar “Olainfarm” akcijām

Biržas “Nasdaq Riga” valde nolēmusi atjaunot tirdzniecību ar zāļu ražotājas AS “Olainfarm” akcijām līdz ar 15.oktobra tirdzniecības sesijas sākumu, teikts biržas paziņojumā.

“Olainfarm” ir publicējis 14.oktobra ārkārtas akcionāru sapulcē pieņemtos lēmumus, tādējādi ir beiguši pastāvēt apstākļi, pamatojoties uz kuriem, bija apturēta tirdzniecība ar “Olainfarm” akcijām.

Zāļu ražotājas “Olainfarm” akcionāri ceturtdien nolēma izslēgt uzņēmuma akcijas no biržas. Šāds lēmums esot pieņemts ar nepieciešamo balsu skaitu.

Jautājums par “Olainfarm” akciju izslēgšanu no regulētā tirgus un citi jautājumi darba kārtībā bija iekļauti pēc akcionāra SIA “Olmafarm”, kas pārstāv 42,56% no “Olainfarm” pamatkapitāla, pieprasījuma.

Akcionāriem, kas šajā jautājumā balsojis “par”, ir pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. “Olainfarm” lielākais akcionārs ir “Olmafarm” (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai.

Tomēr FKTK padome atļāva veselības uzņēmumu grupas “Repharm” grupas uzņēmumam “AB City” izteikt “Olainfarm” akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, jo “AB City” uz netiešas līdzdalības pamata esot ieguvusi no “Olainfarm” akcijām izrietošās balsstiesības, kas veidoja 30,85% no balsstiesīgo akciju kopskaita. “AB City” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā un papildus izsludinātajā akciju pārdošanas iespējā palielināja līdzdalību “Olainfarm” kapitālā līdz 48,1%.

“Olainfarm” koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

“Olainfarm” akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*