Sākums » Farmācija » “Black Duck Invest” apstrīdēs “Olainfarm” obligāto akciju atpirkumu

“Black Duck Invest” apstrīdēs “Olainfarm” obligāto akciju atpirkumu

Finanšu un kapitāla komisijas (FKTK) lēmums par piekrišanu izteikt zāļu ražotāja AS “Olainfarm” akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu ir prettiesisks un čehu investors “Black Duck Invest” to apstrīdēs, aģentūru LETA informēja “Black Duck Invest” pārstāvji.

Uzņēmuma pārstāvji savu nostāju pamato ar to, ka piedāvājuma pamatā ir iecere, kas daļēji balstās uz tādu akciju balsstiesībām, kas iepriekš esot tikušas pārdotas “Black Duck Invest”.

Kā LETA jau ziņoja, “Black Duck Invest” apgalvo, ka nopircis 42,56% “Olainfarm” akciju un kļuvis par lielāko “Olainfarm” akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas.

“Black Duck Invest” iepriekš paziņojusi, ka farmācijas grupa “Repharm” kontroli “Olainfarm” pārņēmusi pretlikumīgi un “Black Duck Invest” turpinās aizstāvēt savas tiesības Latvijas un Čehijas tiesās, lai panāktu ar SIA “Olmafarm” noslēgtā “Olainfarm” akciju iegādes darījuma izpildi.

Pēc Čehijas uzņēmuma domām, FKTK ir pieņēmis lēmumu, nenoskaidrojot, kas ir tiesīgs rīkoties ar daļu “Olainfarm” akciju, kas tiek izmantotas, lai virzītu uz priekšu akciju atpirkšanas obligātu piedāvājumu. Čehijā pēc “Black Duck Invest” iniciatīvas esot uzsākta tiesvedība par 42,56% “Olainfarm” akciju iegādes darījuma izpildi, apgalvo uzņēmuma pārstāvji.

Tāpat “Black Duck Invest” norāda, ka FKTK lēmums var piešķirt šķietamu leģitimitāti cilvēku grupas darbībām, kas līdz šim esot slēpti kontrolējušas būtisku daļu “Olainfarm” akciju. Tādejādi tikšot atstāta bez sekām iespējami prettiesiska būtiskas līdzdalības iegūšana uzņēmumā vēl pirms šī gada jūnijā notikušajām “Olainfarm” akcionāru sapulcēm.

“FKTK lēmuma rezultātā tiek izveidota situācija, kurā “Black Duck Invest” iegādātās akcijas, kas ir aktīvas tiesvedības objekts, var tikt pārdotas obligātā atpirkuma ietvaros. Attiecīgi šāds FKTK lēmums var nodarīt kaitējumu “Black Duck Invest” tiesiskajām interesēm,” uzsver uzņēmuma valdes loceklis Vojteks Kačena.

Jau ziņots, ka FKTK padome atļāvusi “Repharm” grupas uzņēmumam AS “AB City” izteikt zāļu ražotāja “Olainfarm” akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, jo “AB City” uz netiešas līdzdalības pamata ir ieguvusi no “Olainfarm” akcijām izrietošās balsstiesības, kas veido 30,85% no “Olainfarm” balsstiesīgo akciju kopskaita.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.