Sākums » Farmācija » “Black Duck Invest” atklāj, ka “Olainfarm” iegādi daļēji finansēs Čehijas “BHM Group”
“Black Duck Invest” atklāj, ka “Olainfarm” iegādi daļēji finansēs Čehijas “BHM Group”

“Black Duck Invest” atklāj, ka “Olainfarm” iegādi daļēji finansēs Čehijas “BHM Group”

Čehijas uzņēmums “Black Duck Invest”, kas apgalvo, ka 27. aprīlī no SIA “Olmafarm” nopircis 42,56% AS “Olainfarm” akciju, paziņojis, ka darījumu daļēji finansē Čehijas privātā kapitāla investīciju grupa “BHM Group”, kuras lielākais akcionārs ir uzņēmējs Tomašs Kršeks. “BHM Group” ir privātā kapitāla investīciju uzņēmums, kas iegulda galvenokārt Eiropas Savienības uzņēmumos, kas rada augstu pievienoto vērtību augstas potenciālas izaugsmes tirgos. “BHM Group” investīciju portfeļa apjoms pārsniedz 500 miljonus eiro, informē “Black Duck Invest” pārstāvji.

Pārējo daļu darījuma finansējot Eiropā labi pazīstama komercbanka, apgalvo “Black Duck Invest” pārstāvji.

Kā ziņots, jau vairākus gadus notiek cīņa par kontroli “Olainfarm”. Uzņēmums “Black Duck Invest” apgalvo, ka kļuvis par lielāko “Olainfarm” akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas, tostarp “Olainfarm’ akcionāra “Olmafarm” bijušo valdes locekli Milanu Beļeviču.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē 30. aprīlī sākts kriminālprocess par iespējamām krāpnieciskām darbībām lielā apmērā pret “Olmafarm” no “Black Duck Invest” amatpersonu Kačenas un Bokora puses, 26.-27.aprīlī noslēdzot, iespējams, viltotu līgumu par “Olmafarm” piederošo 42,5% “Olainfarm” akciju pārdošanu. No “Olmafarm” puses to parakstījusi bijusī valdes locekle Beļeviča.

Kā liecina līgumu projekti, kontroles iegūšanu pār “Olainfarm” bija plānots īstenot, vispirms iegūstot savā kontrolē lielākā akcionāra “Olmafarm” akcijas un tālāk obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma laikā palielinot kontroli un iegūstot iespēju kontrolēt vairāk nekā 50% no “Olainfarm” akcijām.

Līgumu projektu saturs liecina, ka, īstenojot paredzētās darbības, “Olainfarm” nonāktu Čehijas firmu “Black Duck Invest” un “Latvia Invest” kontrolē. Kā izriet no līgumu satura, Čehijas firmu “Latvia Invest” kontrolētu un tās patiesie labuma guvēji būtu Kārlis Krastiņš, Haralds Velmers un vēl kāda persona.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.