Sākums » E-veselība » Čakša uzskata – e-veselības portāla darbība ir stabilizējusies
Čakša uzskata – e-veselības portāla darbība ir stabilizējusies

Čakša uzskata – e-veselības portāla darbība ir stabilizējusies

E-veselības portāla darbība ir stabilizējusies, 13. jūlijā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” paudusi veselības ministre Anda Čakša.

Viņa uzsvērusi, ka svarīgi bijis panākt tieši portāla darbības uzlabošanos. “Protams, ka vēl ir situācijas, kad ir 5-10 minūšu pārtraukumi reizēm, bet tas ir līdzīgi kā ar maksājumu kartēm, kuras reizēm veikalā nevar pieņemt, jo visas sistēmas laiku pa laikam pārstartē un pielabo,” paudusi Čakša, piebilstot, ka arī e-veselība tiek šādā pašā veidā pielabota.

“Regulārie pārrāvumi, kas bija, šobrīd ir novērsti, bet vienalga ir jāturpina darbs pie [sistēmas] uzlabošanas, un mēs visu laiku strādājam pie tā,” atzinusi ministre.

Uz jautājumu, cik šie sistēmas uzlabošanas darbi pēdējā laikā valstij ir izmaksājuši, viņa precīzi nav varējusi atbildēt, vien norādījusi, ka izdevumi tiek finansēti no Veselības ministrijas budžeta.

Kā ziņots, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) pagājušajā mēnesī nolēma gaidīt jūlija sākumu, lai izvērtētu, vai e-veselība funkcionē pietiekami labi. Būtisku sistēmas darbības traucējumu gadījumā ģimenes ārsti solīja protesta akcijas.

Pagājušajā nedēļā LĢĀA prezidente Sarmīte Veide paziņoja, ka e-veselības sistēmā traucējumi ir samazinājušies, tomēr tās darbība joprojām ir lēna, turklāt viņa atzīmēja, ka arī sistēmas noslodze ir krietni zemāka, nekā tā bija ziemas periodā, kad cilvēki slimoja daudz aktīvāk.

Veide joprojām ir satraukta par vairākiem jautājumiem, tostarp sistēmas lēno darbību, tās ērtumu un to, kā sistēmā tiks nodrošināta pacientu datu drošība.

Jau vēstīts, ka Čakša maija pirmajā pusē solīja, ka divu mēnešu laikā e-veselības sistēma kļūs par “palīgu, nevis šķērsli” mediķiem.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Stulbums! Kas kam stabilizējies! Pirmdien no rīta un vakar (piektdien) uz minūtēm atslēdzās e-veselība. Kas tur stabils???!!! Tāda atslēgšanās vispār nevar būt!!!! Bet mūsu cienījamai Čakšai atkal viss stabils.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*