Sākums » Farmācija » Čehu investīciju uzņēmums “Black Duck Invest” pārskaitījis 30 mlj eiro par “Olainfarm” akcijām
Čehu investīciju uzņēmums “Black Duck Invest” pārskaitījis 30 mlj eiro par “Olainfarm” akcijām

Čehu investīciju uzņēmums “Black Duck Invest” pārskaitījis 30 mlj eiro par “Olainfarm” akcijām

Čehu investīciju uzņēmums “Black Duck Invest” nule ir izpildījis akciju pārdošanas un pirkšanas līgumā ar AS “Olmafarm” ietvertās saistības un atbilstoši līguma noteikumiem pārskaitījis bankas norēķinu kontā pirkuma maksas daļu par 42,5% AS “Olainfarm” akcijām – 30 miljonus eiro, informē uzņēmuma pārstāvis Vojtehs Kačena.

Par šo faktu atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem “Black Duck Invest” šā gada 6 .oktobrī Finanšu kapitāla un tirgus komisijai ir nosūtījis paziņojumu par nozīmīgu līdzdalības iegūšanu AS “Olainfarm”.

Tas nozīmē, ka “Black Duck Invest” ir ieguvis visas ar nopirktajām akcijām saistītās un no tām izrietošās tiesības, tostarp balsstiesības AS “Olainfarm” akcionāru sapulcē.

Kačena paziņojumā presei pauž – kaut arī noslēgtais līgums paredzēja, ka vispirms tiek pārvestas akcijas, bet pēc tam attiecīgi tiek veikti norēķini, investīciju uzņēmums tomēr izšķīries veikt pārskaitījumu vairāku iemeslu dēļ.

“Šo pārskaitījumu tieši tagad veicam divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, vēlamies skaidri apliecināt, ka “Black Duck Invest” rīcībā ir visi nepieciešamie finanšu līdzekļi, lai gan apmaksātu pirkuma līgumā noteikto, gan pēc tam arī veiktu visas nepieciešamās investīcijas “Olainfarm” attīstībā. Otrkārt, rīcības, ko redzam gan no “Olmafarm” saistīto cilvēku puses, gan arī “Repharm”, pašlaik liecina par to, ka otra puse negrasās sagaidīt galējo tiesas spriedumu par līguma spēkā esamību un veica darbības, lai sev nelabvēlīga sprieduma gadījumā procesi būtu neatgriezeniski,” uzsver Kačena.

To apstiprina arī advokāts Mārtiņš Kvēps, norādot, ka pašlaik notiek centieni mainīt “Olainfarm” akciju statusu, kas līguma izpildi nākotnē var padarīt neiespējamu.

“Pašlaik veiktās darbības gan no “Olmafarm”, gan no “Olainfarm”, gan “Repharm” puses liecina par to, ka viņi netaisās gaidīt Čehijas tiesas spriedumu. Esam pārliecināti, ka spriedums būs par labu “Black Duck Invest”, bet negatīvs otrai pusei, un tieši tāpēc pašlaik notiek darbības, lai mainītu akciju statusu. Ja tas tiks izdarīts, bet tiesas lēmums būs par labu “Black Duck Invest”, tad līguma nosacījumi vairs nebūs izpildāmi,” skaidro Kvēps.

Saistībā ar akciju statusa maiņu, Kvēps min piemēru, ka AS “Olainfarm” izskata iespēju pārtraukt kotēt akcijas biržā, kā arī uzņēmuma pārvaldības procesus un kvoruma lēmuma pieņemšanas kārtību.

“Akciju kotēšana biržā sniedz darījumu un lēmumu caurspīdību, jo par tiem ir jāziņo atbilstoši biržas regulējumam. Savukārt, ja akcijas netiek kotētas biržā, tad tās var mainīt īpašniekus relatīvi vienkāršāk. Tostarp mazākuma akcionāriem tiek ierobežotas iespējas gūt pārskatu par uzņēmuma korporatīvo pārvaldību un gūt pārliecību, ka vairākuma akcionārs rīkojas godprātīgi, nenodarot kaitējumu uzņēmumam un mazākuma akcionāru interesēm,” informē Kvēps.

Jau iepriekš vēstīts, ka Čehijas starptautiskā investīciju grupa “BHM Group”, īstenojot savu attīstības stratēģiju “pirkt, celt, attīstīt”, plāno ieguldīt “Olainfarm” 50 līdz 100 miljonus eiro. Kamēr “Repharm” septembra beigās publiskoja ziņu, ka “aktīvi meklējot papildu kapitālu un investorus”.

“”BHM Group” un līdz ar to arī “Black Duck Invest” pilnībā pietiek gan pašu kapitāls, gan pēc nepieciešamības varam operatīvi piesaistīt banku līdzekļus, lai veiksmīgi attīstītu tādu uzņēmumu kā “Olainfarm,” teica Kačena.

Turklāt Kačena atgādināja, ka “BHM Group” nodoms ir stiprināt ilgtermiņa sadarbību ar citiem grupas uzņēmumiem, veidot spēcīgas, nozīmīgu sinerģiju grupas, kā arī nodrošināt pievienoto vērtību vairākās paaudzēs.

Šā gada aprīlī “Black Duck Invest” parakstīja līgumu ar “Olmafarm” par 42,5% AS “Olainfarm” akciju iegādi. Kaut arī līgums ir parakstīts leģitīmi un to var pierādīt gan ar elektroniskā paraksta laika zīmogu, gan ar izrakstu no notāra reģistra Čehijā, tomēr jaunā “Olmafarm” valde atteicās pildīt savu līguma pusi. Gluži pretēji – publiski tiek izplatīta nepatiesa informācija par “BHM Group” grupas uzņēmumu “Black Duck Invest” un apšaubāmos apstākļos tiek ierosināts kriminālprocess, tā diskreditējot un graujot starptautisku investoru reputāciju.

“Black Duck Invest” ir daļa no Čehijas starptautiskā investīciju kompānijas “BHM Group”. Prāgā bāzētā “BHM Group” iegulda dažāda veida inovatīvos uzņēmumos un projektos visā Eiropā. Pašlaik koncerna pašu kapitāls ir vairāk nekā 600 miljoni eiro, tas ir pārstāvēts vairāk nekā 20 valstīs, tam ir vairāk nekā 30 aktīvo investīciju projektu, kopējā aktīvu vērtība ir vairāk nekā 1 miljards eiro. Grupā strādā vairāk nekā 1500 darbinieku, ziņo koncerna pārstāvji.

“BHM Group” investē dažādās nozarēs, tostarp medicīnā, farmācijā, atjaunīgajā enerģijā, nekustamajā īpašumā, inovatīvās tehnoloģijās u.c.

www.farmacija-mic.lv

 

DALIES ar šo ziņu ar saviem draugiem un kolēģiem sociālajos tīklos Twitter, Facebook un LinkedIn, pārsūti ziņu, izmantojot WhatsApp, vai izdrukā rakstu, ja vēlies! (Izmanto zemāk redzamās pogas.)

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.