Sākums » Jaunākie raksti » Covid-19 turpmāk varētu mazāk ietekmēt cilvēku veselību

Covid-19 turpmāk varētu mazāk ietekmēt cilvēku veselību

Rudenī Covid-19 izplatība pieaugs, taču ir cerības, ka saslimšanas gadījumi nebūs tik smagi kā pirmajos vīrusa izplatīšanās viļņos, intervijā TV3 vērtēja Pasaules veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecības Latvijā vadītājs Uldis Mitenbergs.

Speciālists atzīmēja, ka saslimstība ar Covid-19 jau pašlaik pieaug visā Eiropā, nedaudz aug arī hospitalizāciju skaits, bet nav vērojams būtisks smago saslimšanas gadījumu un nāves gadījumu skaita pieaugums.

Mitenbergs atzīmēja, ka uz rudeni saslimstība ar Covid-19 vēl pieaugs, tāpēc viņš mudināja iedzīvotājus pabeigt vakcināciju un saņemt balstvakcīnas pret Covid-19, ja tas vēl nav izdarīts. Cilvēkus, kuriem ir saslimšanas simptomi, eksperts mudināja ievērot piesardzību un nedoties sabiedrībā.

PVO pārstāvis pauda cerību, ka rudens sezonā saslimšanas ar Covid-19 nebūs tik smagas kā iepriekš. Tomēr viņš uzsvēra, ka pašlaik ir grūti prognozēt, vai un kādi ierobežojoši pasākumi varētu būt nepieciešami.

Kā atzīmēja eksperts, tas, ka mazāk attīstītās valstīs ir zema vakcinācijas pret Covid-19 aptvere, rada iespējas vīrusam arvien izplatīties un mutēties.

Covid-19 pandēmijai varbūt ir pārvarēta akūtā fāze, bet tā nav beigusies, uzsvēra Mitenbergs.

Arī iedzīvotāju vidū aug optimisms, kas izdosies slimības slogu mazināt. Jūlijā vairāk nekā puse (58%) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sliecas domāt, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras (20% – jā, 38% – drīzāk jā), kas ir nedaudz vairāk nekā jūnija sākumā, kad šādu atbildi sniedza 56% respondentu (21% – jā, 35% – drīzāk jā) un ievērojami vairāk nekā šī gada sākumā, kad šādi domāja 34% respondentu, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, aptaujājot 1478 respondentus.

Tomēr 21% jūlijā domā, ka sliktākais pandēmijas posms vēl nav aiz muguras (8% – nē, 13% – drīzāk nē), bet 21% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Salīdzinot datus atkarībā no respondentu dzimuma, optimistiskāk noskaņoti ir vīrieši – viņu vidū 62% domā, ka sliktākais pandēmijas posms ir aiz muguras (23% – jā, 39% – drīzāk jā), kamēr sievietēm šis rādītājs ir 53% (17% – jā, 36% – drīzāk jā). Pretēji noskaņoti ir 19% vīriešu (7% – nē, 12% – drīzāk nē) un 24% sieviešu (7% – nē, 13% – drīzāk nē). Tikmēr šī gada janvārī būtiskas atšķirības starp dzimumiem nebija novērojamas – abās grupās 33% sliecās domāt, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras.

Pēc ģimenē lietotās sarunvalodas atklājas, ka latvieši nedaudz biežāk sliecas piekrist, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras – viņu vidū šādu viedokli pauž 57% respondentu (18 % – jā, 39 % – drīzāk jā), kamēr krievvalodīgajiem šis rādītājs ir 55% (22 % – jā, 33 % – drīzāk jā).

Analizējot datus pēc vecuma, pesimistiskāk noskaņoti ir gados jauni cilvēki – vecumā no 18 līdz 24 gadiem 42% sliecas domāt, ka sliktākais pandēmijas posms ir Latvijai garām (15% – jā, 27% – drīzāk jā), kamēr citās vecuma grupās šis rādītājs ir robežās no 52% līdz 73%.

farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*