Sākums » Jaunākie raksti » Darbu sāk Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas padome
Darbu sāk Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas padome
Foto - no VM arhīva.

Darbu sāk Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas padome

10. februārī pirmo reizi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) padomes locekļi tiekas ar slimnīcas valdi un vadības grupu, lai iepazītos ar Bērnu slimnīcas stratēģiju, prioritārajiem mērķiem un vienotos par turpmāko sadarbības formātu. BKUS padomē strādās Katrīne Judovica, Zane Kotāne un Jari Petaja, kuri izvēlēti Veselības ministrijas organizētā atlases konkursa kārtībā.

K. Judovica ir ar vairāk nekā 20 gadu augstākās vadības pieredzi Baltijā un Somijā. K.Judovica iesaisti BKUS padomē uztver kā lielu pagodinājumu un novērtē iespēju būt līdzdalīgai būtiskās pārmaiņās valsts pārvaldības jomā. “Par īpaši noderīgu uzskatu savu vērtībās balstītu līderības pieeju, kas sevi pierādījusi dažādos pārmaiņu laikos. Tā ir spēja radīt jēgpilnus biznesa modeļus, kas ģenerē pievienoto vērtību gan īpašniekiem un sadarbības partneriem, gan darbiniekiem un klientiem, kā arī sabiedrībai kopumā. Es ticu, ka mana biznesa pieredze apvienojumā ar darbošanos sociālos projektos jauniešu jomā, spēs radīt būtisku pienesumu Latvijai tik svarīgā nozarē kā veselības aprūpe,” komentē K.Judovica.

BKUS padomes locekle Z. Kotāne ar pieredzi uzņēmumu vadības, finanšu un pārvaldības procesos gan valsts, gan privātā sektorā, uzskata, ka Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ir visai sabiedrībai būtisks uzņēmums, tādēļ, jo īpaši novērtē doto iespēju būt daļai no komandas. “Ar lielu prieku sekoju līdzi Bērnu slimnīcas attīstībai pēdējo gadu laikā un ticu slimnīcas vērtībām. Uzskatu, ka manas zināšanas palīdzēs turpināt iesākto un virzīties uz priekšu, stiprinot slimnīcas vērtības arī pārvaldībā,” atzīst Z.Kotāne.

Bērnu slimnīcas padomē iecelts Helsinku bērnu slimnīcas izpilddirektors Jari Petaja, kurš kā ārsts – pediatrs kopš 2008. gada atbildīgs par bērniem un jauniešiem sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem Helsinku bērnu slimnīcā. J.Petaja savu pieredzi slimnīcas vadībā skaidro, izceļot divus aspektus: pirmkārt, apzināties, ka universitātes slimnīcas vadība ir ļoti komplicētu funkciju pārvaldība regulāru resursu ierobežojumu apstākļos. Otrkārt, un ne mazāk svarīgi – kā nodrošināt nepārtrauktas pārmaiņas un pakalpojumu uzlabošanu mūsu pacientu, ģimeņu un darbinieku labā, tiecoties tuvāk ekselencei.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols ir gandarīts un novērtē izvēlēto Bērnu slimnīcas padomes sastāvu kā profesionālu, pieredzējušu un kompetentu gan efektīvas pārvaldības procesos, gan kā izcilus vadītājus, tajā skaitā veselības nozarē. “Man ir svarīgi, lai Bērnu slimnīcas padome pēc iespējas ātrāk iepazītos ar Bērnu slimnīcas stratēģiju, tās prioritārajiem virzieniem un mērķiem. Stratēģija radīta, līdzdarbojoties visu slimnīcas klīniku un nodaļu vadītājiem, slimnīcas virsārstiem un virsmāsām, iesaistot vairāk kā 100 cilvēku komandu. Mūsu mērķis ir nodrošināt labāko veselības aprūpi bērniem Latvijā, kā arī labāko pieredzi gan mazajiem pacientiem, gan ģimenēm visa ārstniecības procesa laikā.

Uzskatu, ka padome var kļūt par neatkarīgu papildu apliecinājumu mūsu slimnīcas pārvaldības un procesu kvalitātei, kā arī atbalstu slimnīcas attīstības priekšnoteikumu nodrošināšanai. Esam ieplānojuši nozīmīgu Bērnu slimnīcas lomas evolūciju ne tikai ārstniecības procesu koordinēšanā, bet arī pētniecībā, tālākizglītībā un zināšanu pārneses nodrošināšanā nacionālā mērogā. Nozīmīgākais no stratēģijas realizācijas priekšnoteikumiem ir cilvēki, kuri strādā slimnīcā, kuru piesaiste lielā mērā atkarīga no finansējuma. BKUS padomes iesaisti redzu arī kā iespēju stiprināt sabiedrības uzticību, efektivizēt dialogu ar visām iespējamajām lēmējinstitūcijām un piesaistīt papildu resursus,” komentē V.Ābols.

K.Judovica cer uz dinamisku, profesionālu un cilvēciski bagātinošu sadarbību ar slimnīcas vadības komandu. Z.Kotāne uzsver, ka padomes galvenais uzdevums ir atbalstīt slimnīcas valdi stratēģisku mērķu sasniegšanā. J.Petaja uzskata, ka darbā Bērnu slimnīcas padomē būs iespēja izmantot savu profesionālo pieredzi.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.