Sākums » Farmācija » Daugavpils dome aicina ZVA rast risinājumu pašvaldības aptieku atvēršanai pilsētā
Daugavpils dome aicina ZVA rast risinājumu pašvaldības aptieku atvēršanai pilsētā

Daugavpils dome aicina ZVA rast risinājumu pašvaldības aptieku atvēršanai pilsētā

Daugavpils dome nosūtījusi vēstuli Zāļu valsts aģentūrai (ZVA) ar aicinājumu rast risinājumu farmaceitiskās aprūpes pieejamības palielināšanai Daugavpilī.

Kā vēstulē ZVA raksta Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, dome vairākkārt saņēmusi iedzīvotāju lūgumus iesaistīties farmaceitiskās aprūpes pieejamības jautājumu risināšanā vietās, kur, pēc iedzīvotāju domām, nepieciešamas aptiekas. Kaut arī, pēc A.Elksniņa teiktā, pilsētā šobrīd ir 38 aptiekas, dome uzskata, ka pastāvošā situācija nenodrošina atbilstošu veselības aprūpes pieejamību. Dome konstatējusi, ka vairākos pilsētas mikrorajonos, kur lielākoties atrodas dzīvojamās mājas, nav nodrošināta farmaceitiskā aprūpe. Pēc Elksniņa teiktā, tas veicina būtisku kaitējumu šo mikrorajonu iedzīvotāju veselības stāvoklim, jo netiek nodrošināta zāļu pieejamība. Turklāt dome arī esot saņēmusi sūdzības par diennakts aptieku trūkumu pilsētā, jo šobrīd Daugavpils iedzīvotājiem pieejama tikai viena diennakts aptieka pilsētas centrā.

Tāpēc dome vēršas pie ZVA ar aicinājumu rast risinājumu situācijas uzlabošanai.

Jau ziņojām, ka Daugavpils aptieku skaits šobrīd gandrīz divas reizes pārsniedz Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritērijos noteikto pieļaujamo aptieku skaitu šajā pilsētā. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumos Nr. 610 “Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji” iekļauto aprēķina formulu, Daugavpilī drīkstētu būt 22 aptiekas. Tas nozīmē, ka, saskaņā ar MK noteikumiem, jaunas aptiekas šajā pilsētā atvērt vairs nedrīkst, pat, ja aizvērtos kāda no esošajām.

Elksniņš iepriekš solījis – ja dome saņems atteikumu no ZVA pašvaldības aptieku izveidošanai, tā vērsīsies Konstitucionālajā tiesā ar pieprasījumu novērtēt attiecīgos MK noteikumus. Līdzīga pieredze bijusi Igaunijai pirms trīs gadiem, kad ar šīs tiesas lēmumu tika atļauts liberalizēt sociālo aptieku tirgu, norādīts Daugavpils domes mājaslapā.

Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama Elksniņa ideju pilsētā atvērt vairākas pašvaldības aptiekas nosaukusi par populismu, norādot, ka Elksniņš acīmredzot īsti neizprot problēmas farmācijas jomā.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.