Sākums » Interesanti » Daugavpils varētu atteikties no Elksniņa ieceres izveidot pašvaldības aptiekas
Daugavpils varētu atteikties no Elksniņa ieceres izveidot pašvaldības aptiekas

Daugavpils varētu atteikties no Elksniņa ieceres izveidot pašvaldības aptiekas

Daugavpils varētu atteikties no bijušā mēra Andreja Elksniņa ieceres izveidot pašvaldības aptiekas, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Atverot pašvaldības aptiekas Daugavpils mikrorajonos, kuros to pagaidām nav – Gajokā, Križos un Cietoksnī – ņemot vērā minēto mikrorajonu apdzīvotību, tās būtu jādotē, prognozējis Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis.

Tā kā Latvijā zāļu tirdzniecība notiek caur zāļu lieltirgotavām, kurām katrai ir savi aptieku tīkli, vicemērs pieļāvis, ka diez vai lieltirgotavas sāks pārdot saviem konkurentiem zāles lētāk.

Ņemot vērā minēto, kļūstot skaidrs, ka īstenot “Saskaņas” ieceri par pašvaldības aptieku atvēršanu pilsētā, lai nodrošinātu iedzīvotājiem lētākas zāles, bez pašvaldības finansiālā atbalsta nav iespējams. Savukārt, vai pašvaldībai būtu ekonomiski lietderīgi dotēt šādu aptieku uzturēšanu, esot nopietns jautājums.

Savukārt Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs informējis aģentūru LETA, ka iespēju nodrošināt pilsētas iedzīvotājiem zāļu iegādi ar atlaidēm var arī ieviešot pilsētnieka kartes. Daugavpils domes priekšsēdētājs Rihards Eigims ziņojis, ka drīzumā pašvaldības atbildīgajām amatpersonām ir paredzēta tikšanās ar kolēģiem no Jelgavas, kur šāda pieeja lētāku zāļu iegādei jau tiek īstenota. Turklāt tas būšot izdevīgāk arī iedzīvotājiem, jo nevajadzēšot doties uz konkrētiem pilsētas mikrorajoniem, lai iegādātos lētākas zāles. Zāļu iegāde, izmantojot pilsētnieka karti, varētu izmaksāt par 10 līdz 20% lētāk.

Kā ziņots, viens no bijušā Daugavpils domes priekšsēdētāja Elksniņa solījumiem priekšvēlēšanu kampaņas gaitā bija nodrošināt Daugavpils iedzīvotājiem lētākus medikamentus. Šim nolūkam bija paredzēts izveidot pašvaldības aptiekas, kur medikamenti tiktu tirgoti ar minimālu uzcenojumu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.