Sākums » Farmācija » Decembrī nedaudz samazinājies zāļu lieltirgotavu apgrozījums un viena zāļu iepakojuma vidējā cena
Decembrī nedaudz samazinājies zāļu lieltirgotavu apgrozījums un viena zāļu iepakojuma vidējā cena

Decembrī nedaudz samazinājies zāļu lieltirgotavu apgrozījums un viena zāļu iepakojuma vidējā cena

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2017. gada decembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,95 miljonus zāļu iepakojumu par 32,08 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 0,2% mazāk nekā pērnā gada novembrī un par 1,54% mazāk nekā 2016. gada decembrī. Vispārēja tipa aptiekām decembrī tika pārdoti 3,59 miljoni zāļu iepakojumu 28,04 miljonu eiro vērtībā.

Avots: ZVA.

Ārpus Latvijas pārdotas 499 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra zāles (tai skaitā 209 kompensējamo zāļu saraksta zāles) par 12,15 miljoniem eiro, kas ir par 35% vairāk nekā novembrī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu decembrī bija 8,12 eiro ar PVN (novembrī – 8,30 eiro). Decembrī, salīdzinot ar novembri, cenu diapazonā virs 100 eiro viena zāļu iepakojuma vidējā cena samazinājās par 11,5%.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji decembrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 9 zālēm, bet cenas samazinājums tika deklarēts 11 zālēm. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu. Informācija par zāļu produktiem, kuriem decembrī mainīta cena, kā arī citi dati ir pieejami ZVA tīmekļa vietnes sadaļā Pakalpojumi – Zāļu ievešana un izplatīšana – Statistika.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, norāda ZVA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.