Sākums » Farmācija » Decembrī zāļu apgrozījums bijis par 2% lielāks nekā novembrī
Decembrī zāļu apgrozījums bijis par 2% lielāks nekā novembrī

Decembrī zāļu apgrozījums bijis par 2% lielāks nekā novembrī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2019. gada decembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,29 miljonus zāļu iepakojumu par 40,54 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 2% vairāk nekā 2019. gada novembrī un par 12% vairāk nekā 2018. gada decembrī. Vispārēja tipa aptiekām decembrī tika pārdoti 3,77 miljoni zāļu iepakojumu 33,19 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 491 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 239 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 12,28 miljoniem eiro, kas ir par 12% mazāk nekā 2019. gada novembrī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu novembrī bija  9,46 eiro, savukārt mediānas cena – 5,49 eiro ar PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,36 eiro, nereģistrētām zālēm 13,74 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji decembrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 45 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 32 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši ražošanas izmaksu paaugstināšanos, transportēšanas izmaksu pieaugumu, jaunu iepakojumu izmaksas (verifikācijas sistēmas ieviešanai), aktīvo vielu cenu kāpumu, darba spēka izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 89 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.