Sākums » Farmācija » Decembrī zāļu patēriņš – par 22% lielāks nekā pērn šai laikā
Decembrī zāļu patēriņš – par 22% lielāks nekā pērn šai laikā

Decembrī zāļu patēriņš – par 22% lielāks nekā pērn šai laikā

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2022. gada decembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,84 mlj zāļu iepakojumu par 45,07 mlj eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 7% vairāk nekā šī gada novembrī un par 22% vairāk nekā 2021. gada decembrī. Vispārēja tipa aptiekām decembrī tika pārdoti 4,35 mlj zāļu iepakojumu 37,19 mlj eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 374 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 208 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 7,46 mlj eiro, kas ir par 3% vairāk nekā šī gada novembrī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu decembrī bija  9,31 eiro, savukārt mediānas cena – 5,54 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,36 eiro, nereģistrētām zālēm 17,13 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji decembrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 102 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 10 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 80 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu. Datu avots: Zāļu valsts aģentūrai iesniegtie ikmēneša zāļu realizācijas pārskati.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.