Sākums » Farmācija » “Delna” vēl joprojām gaida Čakšas atbildi par valsts galvenās onkoloģes iespējamo interešu konfliktu

“Delna” vēl joprojām gaida Čakšas atbildi par valsts galvenās onkoloģes iespējamo interešu konfliktu

Sabiedrība par atklātību “Delna” ziņo, ka vēl joprojām nav saņēmusi atbildi no  Veselības ministrijas (VM) uz “Delnas” 27.septembra vēstuli, kurā organizācija lūdza veselības ministri Andu Čakšu skaidrot, kā ministrija risina iespējamo interešu konfliktu, kurā iesaistīta Valsts galvenā onkoloģe Dace Baltiņa un kas, “Delnas” ieskatā, apdraud Latvijas sabiedrības veselību.

Kā portālam www.farmacija-mic.lv skaidroja “Delna” direktora pienākumu izpildītāja Liene Gātere, organizācija joprojām uztur pozīciju, ka pastāv faktisks interešu konflikts un tā arī šobrīd neredz, kā tas tiek risināts.

Par minētās situācijas riskiem “Delna” veselības ministri un sabiedrību informēja jau 2017.gada februārī un martā, uzsverot, ka farmācijas holdinga “Rigvir” un tā ražotā preparāta pārstāve D.Baltiņa ir ieinteresēta gūt uzņēmumam peļņu no preparāta pārdošanas, tāpēc tas var ietekmēt viņas pieņemtos lēmumus un sniegtās rekomendācijas VM, nodarot kaitējumu sabiedrības veselībai.

Tāpat “Delna” septembrī nosūtītajā vēstulē aicināja A.Čakšu skaidrot, vai VM ir uzdevusi veikt pārbaudes saistībā ar mediķu celto trauksmi par preparāta “Rigvir” efektivitāti, norādot uz līdzīgu gadījumu Francijā, kad 2007. gadā trauksmes cēlēja ārste Irēna Fračone (Irene Frachon) informēja veselības nozares atbildīgās institūcijas par plaši izplatīta medikamenta “Mediator” iespējamām nāvējošām blakusparādībām. Valsts iestādes  Francijā panāca, ka šo zāļu izplatīšana tiek apturēta.

Ar pilnu “Delnas” vēstuli veselības ministrei Čakšai var iepazīties šeit: http://delna.lv/wp-content/uploads/2017/09/Delnas-vestule-VM-27-09-2017.pdf 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.