Sākums » Farmācija » Deputāte rosina atcelt obligāto prasību aptieku kapitālsabiedrībās darboties arī farmaceitiem

Deputāte rosina atcelt obligāto prasību aptieku kapitālsabiedrībās darboties arī farmaceitiem

Patlaban aptieku kapitālsabiedrībās pusei īpašnieku un vadības jābūt farmaceitiem, tomēr Saeimas deputāte Karina Sprūde no partijas “KPV LV” šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā rosināja šo prasību no Farmācijas likuma izslēgt, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Patlaban Farmācijas likums nosaka – aptieka kapitālsabiedrības veidā drīkst darboties, ja vismaz 50% akciju pieder farmaceitam, kā arī vismaz puse no uzņēmuma valdes locekļiem ir sertificēti farmaceiti.

Sprūde norādīja, ka šī norma ir nesamērīgi ierobežojoša, un tās izslēgšanas gadījumā tikšot veicināta konkurence, kuras rezultātā, politiķes ieskatā, samazināšoties medikamentu cenas.

Tikmēr priekšlikumu neatbalsta ne veselības ministre Ilze Viņķele, kura uzskata, ka deputātes minētās problēmas šīs normas atcelšana nerisina, ne arī Veselības ministrija (VM). VM valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško pauda, ka tieši šī norma palīdz nošķirt aptieku no lielveikala.

Valsts sekretāre uzsvēra, ka ir svarīgi nodrošināt līdzsvaru starp uzņēmējdarbību un farmaceitisko aprūpi, bet VM patlaban nesaskata Sprūdes nosauktos ierobežojumus.

Galu galā deputāte savu priekšlikumu atsauca, jo saņēma aicinājumu no Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītāja Vitālija Orlova šo jautājumu iekļaut un pārrunāt apakškomisijā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.