Sākums » Farmācija » Deputāti spriedīs par medikamentu pieejamības jautājumu
Deputāti spriedīs par medikamentu pieejamības jautājumu

Deputāti spriedīs par medikamentu pieejamības jautājumu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē šodien, 17. janvārī, deputāti spriedīs par medikamentu pieejamības jautājumu un kompensējamo zāļu saraksta aktualitātēm 2023. gadā.

Sēdē piedalīsies Nacionālā veselības dienesta, Veselības ministrijas, Zāļu valsts aģentūras, Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociācijas, pacientu organizāciju pārstāvji.

Sēde norisināsies daļēji attālināti, videokonferences formātā, kā arī Sociālo un darba lietu komisijas sēžu zālē Rīgā, Jēkaba ielā 10/12.

Jau rakstīts, ka antibiotiku trūkuma dēļ ģimenes ārsti spiesti uz slimnīcu nosūtīt pacientus, kuri varēja veseļoties mājās.

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja, Saeimas deputāte Līga Kozlovska iepriekš norādīja, ka mediķi šādu zāļu trūkumu tirgū nevarēja paredzēt un arī savā ilgajā darba pieredzē šādu situāciju neatmin. Pietrūkst pamata antibiotiku, ko nevar pat izrakstīt bērniem. Mazos pacientus atliek sūtīt uz slimnīcu, lai gan veselības stāvoklis nav tik smags un daudz lētāk varētu ārstēties mājas apstākļos.

Lauku ģimenes ārstu asociācija par radušos situāciju lūgusi skaidrojumu nozares ministrijai un Saeimai.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.