Sākums » Farmācija » Dibina jaunu biedrību melanomas pacientu atbalstam

Dibina jaunu biedrību melanomas pacientu atbalstam

Sagaidot Starptautisko melanomas dienu, Latvijā tiek dibināta jauna pacientu organizācija – Melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai”, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Biedrības mērķis esot panākt, lai valstī tiktu izveidota visiem pacientiem ērta, saprotama sistēma ādas vēža ārstēšanai, kā arī tiek nodrošināta pieeja mūsdienīgiem medikamentiem.

Viena no biedrības dibinātajām Sondra Zaļupe skaidrojusi, ka ir ļoti satraucoši, ka saslimstība ar melanomu jeb ādas vēzi Latvijā ar katru gadu pieaug. “Tāpēc mēs, kas paši esam gājuši cauri šai slimībai un esam saņēmuši sabiedrības atbalstu, tagad gribam palīdzēt citiem – gan izglītot, lai pasargātu no saslimšanas, gan palīdzēt tiem, kas diemžēl jau ārstējas,” pastāstījusi Zaļupe.

Kā norādījusi otra biedrības dibinātāja Olga Valciņa, vispirms plānots apzināt melanomas pacientu vajadzības, lai, veidojot dialogu ar valsts institūcijām, biedrība spētu skaidri formulēt, kādi konkrēti uzlabojumi ir nepieciešami.

Valciņa paudusi, ka viens no svarīgākajiem uzdevumiem būs panākt, lai valstī tiktu izveidota visiem pacientiem saprotama sistēma melanomas ārstēšanai, jo patlaban pacientam ir jābūt ļoti lielai enerģijai, uzņēmībai, lai sistēmā spētu orientēties. Tāpat organizācija vēlas panākt, lai visu melanomas formu ārstēšanai tiktu nodrošināti jaunākās paaudzes medikamenti, kas spēj glābt dzīvību un pagarināt dzīves ilgumu pat ļoti smagi slimiem cilvēkiem. Tāpēc ir būtiski, lai valstī būtu skaidrs plāns jauno medikamentu pieejamības nodrošināšanā un atbilstoša apjoma finansējums.

Ne mazāk būtisks biedrības darbības virziens būs veicināt sabiedrības izpratni par ādas vēzi, tādējādi panākot, la melanomu daudz biežāk atklātu jau agrīni, kad tā ir operējama un vairumā gadījumu var nodrošināt sekmīgu izveseļošanos. Lai to panāktu, biedrība sadarbībā ar ārstiem ir gatava iedzīvotājus izglītot par to, cik svarīgi ir sekot līdzi dzimumzīmju un ādas veidojumu attīstībai un aizdomu gadījumā nekavējoties doties pie ārsta.

Jaunās biedrības plānos ir arī piesaistīt ziedojumus melanomas ārstēšanai tiem pacientiem, kam valsts to pagaidām nenodrošina. Piemēram, jau maijā Latvijā ieradīsies Eiropas Melanomas biedrības pārstāve Keisija Kinga no Beļģijas. Viņa piedalīsies Rīgas maratonā, stāstīs par ādas veselību un melanomu, aicinot ziedot ar acs melanomu sirgstošā Bauskas iedzīvotāja Ivana Hmiļa ārstēšanai.

Biedrība aicina pievienoties ikvienu interesentu – pacientus, atbalstītājus, ārstus un dažādu nozaru speciālistus. Biedrības reģistrācija plānota nākamo mēnešu laikā, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.