Sākums » Farmācija » Difterijas vakcīnu iztrūkuma dēļ aicina pieaugušos pagaidām atlikt potēšanos

Difterijas vakcīnu iztrūkuma dēļ aicina pieaugušos pagaidām atlikt potēšanos

Saistībā ar piegādes problēmām Latvijā aptrūkušās kompleksās vakcīnas pret difteriju un stingumkrampjiem, tāpēc pieaugušie tiek aicināti pagaidām atlikt šo vakcināciju, nacionālo ziņu aģentūru LETA informējusi Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Pēc viņas paustā, SPKC jau martā brīdināja ārstniecības personas, kas plāno un veic vakcināciju pret difteriju un stingumkrampjiem, ka šī gada gada otrajā pusē paredzētas piegādes problēmas. Līdz augustam situācija tika monitorēta un vakcīna ārstniecības iestādēm tika piegādāta, tomēr oktobra sākumā ārstniecības personas tika lūgtas atlikt plānoto pieaugušo vakcināciju, kā arī balstvakcināciju pret difteriju un stingumkrampjiem.

Arāja skaidrojusi, ka ārstniecības personas tika aicinātas prioritāri izvirzīt un vakcināciju nodrošināt neatliekamo stingumkrampju profilaksei, proti, ja notikusi trauma un nav pārliecības par vakcinācijas statusu pacientam, tāpat aicināt ar vakcināciju nodrošināt pacientus, kuri kontaktējušies ar difterijas slimnieku, izvērtējot epidemioloģiskās indikācijas. Tāpat lūgts nodrošināt pamatvakcinācijas kursā otrās devas ievadē, lai ievērotu norādīto intervālu.

Arāja gan uzsvērusi, ka pacientiem, kuriem nepastāv iepriekšminētās indikācijas, vakcināciju ir iespējams atlikt vai pārcelt un vēlāku laiku, līdz vakcīna būs pieejama Latvijā.

SPKC uzsver, ka vakcinācijas procesu koordinē ģimenes ārsti un vakcinācijas iestādes, līdz ar to plānveida pacienti tiek savlaicīgi brīdināti.

Kā aģentūru LETA informējusi Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga, radusies situācija saistīta problēmām vakcīnas ražošanas procesā, par ko tika saņemta informācija no vakcīnas ražotāja.

Štālberga norādījusi, ka atbilstoši ražotāja sniegtajai informācijai, plānots, ka vakcīnas pret difteriju un stingruma krampjiem piegādes tiks atjaunotas nākamā gada janvārī.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.