Sākums » E-veselība » Digitālās nedēļas ietvaros aicina uz bezmaksas lekcijām par E-veselību
Digitālās nedēļas ietvaros aicina uz bezmaksas lekcijām par E-veselību

Digitālās nedēļas ietvaros aicina uz bezmaksas lekcijām par E-veselību

Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina iedzīvotājus apmeklēt bezmaksas lekcijas par E-veselības portāla lietošanu un tajā pieejamajiem veselības jomas e-pakalpojumiem. Izglītojošās lekcijas norisināsies “Digitālā nedēļa 2018” ietvaros no šī gada 19. līdz 23. martam.

Lekciju laikā iedzīvotāji varēs uzzināt noderīgu informāciju par e-recepšu, e-darbnespējas lapu un citu E-veselības pakalpojumu lietošanu ikdienā, kā arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Piemēram, kā E-veselībā deleģēt citu cilvēku savu e-recepšu zāļu iegādei, kā nepieciešamības gadījumā nosūtīt darba devējam apliecinājumu par atvērto e-darbnespējas lapu vai elektroniski pieprasīt slimības pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai pēc e-darbnespējas lapas noslēgšanas u.c.

Pirmā informatīvā lekcija par E-veselības pakalpojumiem norisināsies šī gada 20. martā, plkst. 12.00 NVD Centrālajā birojā (Rīga, Cēsu iela 31, k-3, 6. ieeja, 4. stāva konferenču zāle).

Sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru un novadu bibliotēkām lekcijas norisināsies arī vairākās bibliotēkās Rīgā un Latvijas reģionos:

  • Rīgas Centrālajā bibliotēkā – 22. martā, plkst. 15.00 (Rīga, Brīvības iela 49/53, 2.stāvs);
  • Salaspils novada bibliotēkā – 22. martā, plkst. 10.00 (Salaspils, Enerģētiķu iela 9);
  • Jelgavas pilsētas bibliotēkā – 21. martā, plkst. 11.00 (Jelgava, Akadēmijas ielā 26);
  • Smiltenes novada bibliotēkā – 22. martā, plkst. 14.00 (Smiltene, Baznīcas laukums 13);
  • Latgales Centrālajā bibliotēkā – 20. martā, plkst. 14.00 (Daugavpils, Rīgas iela 22a, 3.stāvs).

Savukārt sadarbībā ar Ventspils Digitālo centru 21. martā, plkst. 13.00 lekcija par E-veselības pakalpojumu lietošanu norisināsies Ventspilī, semināra “E-medicīnas iespējas un zāļu reģistra priekšrocības iedzīvotājiem” ietvaros (Ventspils, Akmeņu iela 3).

Jau ziņots, ka no 2018. gada 1. janvāra valsts E-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām ir obligāta – darbnespējas lapu un valsts kompensējamo medikamentu recepšu aprite ir tikai elektroniska.

Informācija par E-veselības pakalpojumiem, skaidrojoši video, infografikas u.c. informatīvi materiāli iedzīvotājiem un speciālistiem ir pieejami E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.

Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas kampaņas “ALL Digital week 2018” ietvaros, ziņo NVD.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*