Sākums » Ārzemēs » Diskutē par Eiropas Savienības veselības nozares prioritātēm nākamajos piecos gados
Diskutē par Eiropas Savienības veselības nozares prioritātēm nākamajos piecos gados

Diskutē par Eiropas Savienības veselības nozares prioritātēm nākamajos piecos gados

Šodien, 4. septembrī, Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš piedalījās Briselē notiekošajā Eiropas Sabiedrības veselības alianses rīkotajā gadskārtējā starptautiskajā konferencē, kas veltīta veselības aprūpes līmeņu savstarpējai tuvināšanai Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Konferences laikā VM valsts sekretārs Rinalds Muciņš piedalījās apaļā galda diskusijā, kurā akcentēja nozīmīgas, Eiropas Savienības līmenī risināmās veselības aprūpes nozares problēmas, informē VM Komunikācijas nodaļa.

Viena no sabiedrības veselības problēmām, kas skar visas Eiropas Savienības dalībvalstis, ir infekcijas slimības un ar tām saistītie draudi, ņemot vērā iedzīvotāju mobilitāti. Tādēļ ES dalībvalstīm jābūt gatavām koordinētai rīcībai infekciju slimību draudu novēršanai, nepieciešamības gadījumā tam paredzot papildu resursu nodrošināšanu.

Savā runā VM valsts sekretārs īpašu uzmanību veltīja hroniskajām slimībām un atkarību izraisošo vielu – tabakas un alkohola – patēriņa ierobežošanas nozīmībai sabiedrības veselības uzlabošanā. Rinalds Muciņš uzsvēra, ka ES atbildība ir veikt nepieciešamos pasākumus, lai mazinātu alkohola un smēķēšanas atkarību radīto kaitējumu sabiedrības veselībai. Tādēļ būtiski ir ņemt vērā dažādu valstu veiktos pasākumus, kas ir devuši pozitīvu rezultātu šo vielu patēriņa ierobežošanai. Tāpat ES ir nepieciešama vienota un visaptveroša ilgtermiņa stratēģija, kas balstīta Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajās rekomendācijās, kādā veidā mazināt atkarību vielu izraisošo kaitējumu.

Tāpat VM valsts sekretārs vērsa uzmanību uz nepieciešamību turpināt starpnozaru sadarbību saistībā ar iedzīvotāju novecošanos un pacientu skaita palielināšanos, kuri slimo ar hroniskām slimībām. Arī šajā jautājumā būtiska būtu informācijas apmaiņa dalībvalstu vidū par pozitīvajiem risinājumiem, tādējādi radot iespējas uzlabot veselības aprūpes kvalitāti un pieejamību ES dalībvalstīs.

www.farmacija-mic.lv

04.09.2014

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.