Sākums » E-veselība » Drošības policijai prasa sākt kriminālprocesu par e-veselības projektu

Drošības policijai prasa sākt kriminālprocesu par e-veselības projektu

Šā gada 5. janvārī Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) valdes loceklis Raimonds Lejnieks–Puķe ir vērsies Drošības policijā ar iesniegumu par krimināllietas uzsākšanu par e-veselības projektu pēc Latvijas Republikas Krimināllikuma 89. panta – par kaitniecību pret valsti.

Savā iesniegumā Lejnieks–Puķe min, ka Latvijā, kopš 2018. gada sākuma ir ieviesta obligāta e-veselības sistēma, taču diemžēl gada pirmajās dienās ir novērots, ka šī sistēma masveidā nedarbojas. Pēc iesnieguma autora domām, tas masveidā rada draudus sabiedrības drošībai, jo laikā neizrakstīta recepte un laikā neiegādātas zāles var novest pie cilvēku veselības stāvokļa straujas pasliktināšanās un pat nāves.

“Uzskatu, ka e–veselības projekts jau sākotnēji bija nolemts neveiksmei, tā izstrāde un apjomīga finansējuma piešķiršana, kā arī Ministru Kabineta noteikumu izstrāde, kas obligāti paredz ārstiem lietot praktiski nestrādājošu sistēmu ir vērtējama kā kaitniecība visai veselības aprūpes nozarei, kā arī visai tautai, jo medicīnas pakalpojumus vairāk vai mazāk izmanto visi iedzīvotāji,” pauž iesnieguma autors.

Iesnireguma autors norāda, ka krimināllikuma 89. pants nozīmē – kaitniecība. Par darbību vai bezdarbību, kas vērsta uz finanšu sistēmas, rūpniecības, transporta, lauksaimniecības, tirdzniecības vai citu tautsaimniecības nozaru, kā arī iestāžu vai organizāciju darbības graušanu nolūkā kaitēt Latvijas Republikai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*