Sākums » Farmācija » “Dzirciema aptiekai” uzbūvēta jauna un īpaša ēka
“Dzirciema aptiekai” uzbūvēta jauna un īpaša ēka
Foto no "Dzirciema aptiekas" arhīva.

“Dzirciema aptiekai” uzbūvēta jauna un īpaša ēka

Žurnālā “Materia Medica” jau zinojām, ka Baltijā vienīgā antroposofo zāļu izgatavotāja – “Dzirciema aptieka” – nupat pārcēlusies uz jaunām telpām – speciāli farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu sniegšanai projektētu un būvētu modernu ēku, kurā vienkopus atrodas telpas tirdzniecībai, zāļu gatavošanai un arī semināriem medicīnas speciālistiem.

“Dzirciema aptieka” pieder SIA “Insbergs”, kuru kopš tās dibināšanas jau 25 gadus vada Viesturs un Sigita Čulksteni.

Kā ziņo aptiekas pārstāvji, jaunās ēkas būvniecībai izmantots pašu un bankas “Citadele” finansējums 376 000 eiro apmērā. Arhitekta galvenais uzdevums bija izveidot vizuāli unikālu, tehnoloģiski mūsdienīgu un aptiekas vajadzībām atbilstošu ēku. Stiklotās ēkas būvniecībā izmantota pēc individuāla pasūtījuma izgatavota ārējā tērauda un alumīnija fasāde ar īpašu apgaismojumu. Ēkai ir B klases jeb īpaši paaugstināta energoefektivitātes pakāpe (energoefektivitātes rādītājs apkurei pārsniedz 40 kilovatstundas uz kvadrātmetru gadā, bet nepārsniedz 60 kilovatstundas uz kvadrātmetru gadā).

“Uzņēmumam attīstoties dzima sapnis par savas aptiekas būvniecību, bet ceļš līdz projekta izstrādei un apstiprināšanai bija ilgs. Arhitektoniskajā risinājumā izmantoti elementi, kas ikvienam ēku ļauj asociēt ar ārstniecību un farmāciju. Esam pilna sortimenta aptieka, kas specializējusies antroposofo zāļu izplatīšanā un izgatavošanā. Jaunā aptiekas ēka ar savu atvērto konceptu ir klientam draudzīga, ar iespēju redzēt arī zāļu izgatavošanas procesu. Vienlaikus centāmies radīt ērtu darba vidi saviem farmaceitiem,” stāsta SIA “Insbergs” līdzīpašniece un klīniskā farmaceite Sigita Čulkstena.

Antroposofā medicīna ir vispusīga medicīnas pieeja cilvēkam un ietver visus jaunākos medicīnas tehnoloģiju sasniegumus, savienojot tos ar gadu simtiem uzkrāto pieredzi cilvēka ārstēšanā, skaidro aptiekas pārstāvji. Tā ir integratīva nozare, līdz ar to antroposofās zāles var kombinēt ar klasiskās medicīnas līdzekļiem, tādejādi palielinot pacienta iespējas izveseļoties.

“Finansējot vietējos uzņēmumus, redzam, ka biznesa uzsākšana ar izglītību un profesionālo pieredzi saistītās jomās ir viens no visbiežākajiem un arī veiksmīgākajiem risinājumiem. Šis ir piemērs, kā plašajā farmācijas pakalpojumu nozarē, atrodot savu nišu – antroposofo zāļu izgatavošanu, profesionālo pieredzi un arī sirds darbu attīstīt veiksmīgā uzņēmējdarbībā. “Citadelei” ir liela pieredze farmācijas un medicīnas nozares kreditēšanā, tomēr aptiekas ēkas būvniecības finansēšana ir unikāls projekts,” atzīst Guntis Mincis, bankas “Citadele” Vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs.

Pirmajā stāvā atrodas aptiekas tirdzniecības un zāļu izgatavošanas telpas, savukārt otrais stāvs paredzēts semināru organizēšanai ārstiem, farmaceitiem, terapeitiem un citiem nozares pārstāvjiem.

“Dzirciema aptiekas” galvenā vērtība ir tās farmaceiti un farmaceita asistenti, kas strādā savu sirdsdarbu un cenšas īstenot tādu pacientu apkalpošanas politiku, kas tikusi realizēta gadsimtiem ilgi, aizvien pilnveidojot savas zināšanas, prasmes un tehnoloģijas, apzinoties farmaceitiskās aprūpes vietu kopīgajā veselības aprūpes sistēmā, uzsver uzņēmums.

Ēkas arhitekts ir Arnis Dimiņš no “Substance”, savukārt būvniecības darbus veica uzņēmums “Fiberglass” Edvīna Guršpona un Raita Jirgena vadībā.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Malači! Unikāls gadījums! Kurš – un vai vispār kāds – atceras, kad Rīgā tika uzcelta un atvērta iepriekšējā privātā aptieka?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*