Sākums » Interesanti » Dzirciema aptiekas jaunā ēka izvirzīta Latvijas Arhitektūras gada balvai
Dzirciema aptiekas jaunā ēka izvirzīta Latvijas Arhitektūras gada balvai
Dzirciema aptieka. Foto no Latvijas Arhitektu savienības arhīva.

Dzirciema aptiekas jaunā ēka izvirzīta Latvijas Arhitektūras gada balvai

Latvijas Arhitektūras gada balvas Atlases žūrija 8. oktobrī izziņoja darbus – ēkas un procesus – kas turpinās cīņu par augstāko apbalvojumu Latvijas arhitektūrā.  No 50 pieteikumiem par Latvijas Arhitektūras gada balvu sacentīsies 9 žūrijas izvirzīti nominanti, tostarp, pirmo reizi, – īpaši aptiekai celta ēka – Dzirciema aptiekas jaunā māja Rīgā.

Nākamajā posmā darbu vērtēšana tiek nodota Fināla žūrijai, kas izraudzīs galveno balvu ieguvējus.

Šogad Latvijas Arhitektūras gada balvai tika saņemti 50 pieteikumi, kuru vidū ir gan ar īpašu uzmanību celtas privātmājas, gan sabiedriski nozīmīgi objekti, kā arī ar arhitektūru saistīti notikumi.

Konkursa atlases žūrija tālākai darbu izvērtēšanai ir izvirzījusi 9 nominantus. Kategorijā “Ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums, vides objekti” ir izvirzīta Mellužu koncertdārza pārveide, kategorijā “Restaurācija” – Hanzas Peronsnoliktavas pārbūve par ēku plašizklaides pasākumiem, kategorijā “Individuālās dzīvojamās ēkas” – K_99, bet kategorijā “Komercēkas un ražošanas ēkas” – Dzirciema Aptieka. Kategorijā “Interjers” tālākai sacensībai par galvenajām balvām ir izvirzīts Hagberg birojs, kategorijā “Procesi” – GO[A]T WASTE?, bet kategorijā “Daudzdzīvokļu ēkas” – Mazdzīvokļu ēku komplekss Koka Rīgāēku rekonstrukcija Miesnieku ielā, kā arī Viesturdārza Kvartāls.

Ar visiem pieteiktajiem darbiem un nominantiem iespējams plašāk iepazīties Latvijas Arhitektu savienības mājas apā www.latarh.lv.

Visi Latvijas Arhitektūras balvai pieteiktie darbi tiks vērtēti pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb vai darbu iespējams uzskatīt par vienotu veselumu, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.

Latvijas Arhitektūras gada balvas pasniegšanas svinīgā ceremonija norisināsies 30. oktobrī. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība.

www.farmacija-mic.lv

 

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.