Sākums » Jaunākie raksti » E-veselībā būs pieejami visu laboratorisko izmeklējumu rezultāti

E-veselībā būs pieejami visu laboratorisko izmeklējumu rezultāti

Turpmāk laboratorisko izmeklējumu rezultāti gan pacientiem, gan mediķiem būs bez maksas pieejami e-veselības portālā, tādējādi efektivizējot veselības aprūpes sistēmu un nodrošinot ērtāku piekļuvi medicīniskajiem datiem.

No 1.janvāra visām ārstniecības iestādēm neatkarīgi no tā, vai laboratoriskie izmeklējumi apmaksāti no valsts budžeta, pacienta vai apdrošinātāja līdzekļiem, būs pienākumus laboratorisko izmeklējumu rezultātus sniegt e-veselībā. Tas nozīmē, ka pacientam vienuviet – e-veselībā – bez maksas būs pieejama informācija par laboratorijās veikto izmeklējumu rezultātiem. Tos varēs apskatīties gan ārsti, gan pacients pats. Veselības ministrija (VM) skaidro, ka tas mazinās nepamatotu atkārtotu izmeklējumu veikšanu, tādējādi radot valsts budžeta līdzekļu ietaupījumu.

Tāpat no janvāra ārstniecības iestādēm e-veselībā tiks nodrošināta jaunā vēža pacienta kartes funkcionalitāte. Vienlaikus vēža pacienta karte tiek papildināta ar jauniem datiem, kas nodrošinās iespēju padziļināti analizēt datus par ļaundabīgo audzēju diagnostikas savlaicīgumu Latvijā un veikt uzlabojumus veselības aprūpes pakalpojumu organizācijā.

Savukārt, lai atvieglotu atzinuma tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai iesniegšanu attiecīgajās iestādēs, no šodienas ārstniecības iestādēm tiks nodrošināta iespēja to sagatavot elektroniski e-veselībā. Lai ārstniecības iestādes sagatavotos izmaiņām, minētā prasība kā obligāta tiek noteikta tikai ar 2025.gada 1.janvāri.

Iecerēts, ka minētās izmaiņas mazinās birokrātiju un uzlabos informācijas apmaiņu starp atbildīgajām iestādēm.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*