Sākums » Interesanti » E-veselībā norādītas jau vairāk nekā 2800 kontaktpersonas saziņai neatliekamos gadījumos

E-veselībā norādītas jau vairāk nekā 2800 kontaktpersonas saziņai neatliekamos gadījumos

Atsaucoties uz Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta  aicinājumu iedzīvotājiem E-veselības sistēmā norādīt  informāciju par kontaktpersonu, ar kuru ārstniecības personas var  sazināties neatliekamā gadījumā, līdz šim E-veselībā jau  aizpildīta informācija par vairāk nekā 2800 kontaktpersonām.

Visbiežāk kā kontaktpersonu iedzīvotāji norādījuši savu  dzīvesbiedru – sievu vai vīru – kopumā 30 % gadījumu. Bieži  tikusi norādīta arī mātes kontaktinformācija, tajā skaitā  saziņai neatliekamos gadījumos, kas ir saistīti ar nepilngadīgajiem  bērniem – kopā 23 % gadījumu. Retāk jeb 14 % gadījumu saziņai  iedzīvotāji norādījušas savas atvases – dēlu vai meitu.

Kontaktpersonas informācijas pieejamība ir svarīga, ja iedzīvotājs  ir nokļuvis slimnīcā ar zaudētām saziņas spējām, atmiņas  zudumu, atrodoties traucētas apziņas vai bezsamaņas stāvoklī.  Nepieciešamības gadījumā ārstniecības personas var operatīvi  sazināties ar pacienta tuviniekiem, lai informētu par pacienta  atrašanās vietu, veselības stāvokli vai precizētu informāciju, kas  ir svarīga savlaicīgas un pacientam piemērotākās ārstēšanas  nodrošināšanai. Piemēram, informāciju par pacienta hroniskajām  slimībām, alergēniem, lietotajiem medikamentiem u.c., ja šī  informācija nav pieejama pacienta E-veselības sistēmas profilā.

Iedzīvotāji, kuri vēl nav paguvuši atsaukties aicinājumam  norādīt savas kontaktpersonas informāciju, tiek mudināti tuvākajā  laikā to izdarīt. Šīs informācijas ievadīšana sistēmā kopumā  neaizņem vairāk kā piecas minūtes, taču tai var būt būtiska loma  kritiskos gadījumos.

Vienlaikus iedzīvotāji tiek aicināti E-veselības sistēmā  norādīt arī savu kontaktinformāciju. Tas nodrošinās iespēju  saņemt e-pastus un paziņojumus pacienta profilā par E-veselībā  izrakstītajām e-receptēm, e-darbnespējas lapām, veikto izmeklējumu  rezultātiem un citu E-veselības sistēmā ievadīto informāciju, kā  arī atgādinājumus par atkārtoti veicamas vakcinācijas termiņiem un  citu ar veselību saistītu informāciju. Savas kontaktinformācijas  norādīšana ir būtiska arī saziņai ar ārstējošajiem ārstiem,  kuri nepieciešamības gadījumā varēs telefoniski sazināties ar  pacientu.

Lai E-veselības sistēmā norādītu kontaktpersonu un savu  kontaktinformāciju, portālā www.eveseliba.gov.lv [1] jāautorizējas  ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem – internetbankas  piekļuves datiem, elektronisko parakstu vai personas apliecību (eID).  Kontaktpersonas informācija ir jānorāda sadaļā “Kontaktpersonas”,  savukārt sava e-pasta adrese un tālruņa numurs – sadaļā  “Kontaktinformācija”.

Ja iedzīvotājs neizmanto internetu, informāciju par kontaktpersonu  un kontaktinformāciju vizītes laikā var lūgt norādīt ārstam, ja  ārsts ir uzsācis E-veselības sistēmas lietošanu.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.