Sākums » E-veselība » E-veselības sistēmā izrakstīti 3 miljoni e-recepšu
E-veselības sistēmā izrakstīti 3 miljoni e-recepšu

E-veselības sistēmā izrakstīti 3 miljoni e-recepšu

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka līdz šim E-veselības sistēmā izrakstīti jau 3 miljoni e-recepšu. Lielāko daļu e-recepšu pacienti jau ir izmantojuši – e-recepšu zāles aptiekās iegādātas vairāk nekā 2 miljonus reižu.

Būtiski pieaudzis arī elektroniski izrakstīto darbnespējas lapu skaits. Ja vēl februāra sākumā izrakstīto e-darbnespējas lapu skaits bija 218 000, tad šobrīd tas ir pieaudzis divas reizes – kopumā izrakstītas vairāk nekā 420 000 e-darbnespējas lapu.

Arvien aktīvāk tiek izmantoti arī citi E-veselības pakalpojumi. Ārstniecības personas iesūtījušas E-veselības sistēmā informāciju par vairāk nekā 215 000 vizuālās diagnostikas izmeklējumu slēdzieniem, savukārt informācija par pacientu veselības pamatdatiem (diagnozēm, alerģijām, regulāri lietotajiem medikamentiem u.c.) ievadīta jau vairāk nekā 24 000 reižu.

Atsevišķas ārstniecības iestādes ir brīvprātīgi sākušas e-nosūtījumu izrakstīšanu. Līdz šim E-veselības sistēmā sagatavoti jau vairāk nekā 870 e-nosūtījumi. NVD vērš uzmanību, ka līdz šī gada 31. decembrim nosūtījumus pacientiem vēl izsniegs papīra formā, nodrošinot pakāpenisku e-nosūtījuma ieviešanu. Savukārt nosūtījumu uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu, Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu vai Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu papīra formā izsniegs līdz šā gada 31. augustam, pēc tam pārejot uz e-nosūtījumu.

Jautājumu gadījumā par E-veselības pakalpojumu izmantošanu iedzīvotāji un speciālisti var konsultēties ar īpaši izveidotu E-veselības lietotāju Atbalsta dienestu. Savukārt ārstniecības iestādēm un aptiekām, kuras lieto savas informācijas sistēmas, kas ir pielāgotas darbam ar E-veselību, ir jāsazinās ar to izstrādātājiem.

Ar E-veselības lietotāju Atbalsta dienestu var sazināties telefoniski (tālr. speciālistiem 67803301, tālr. iedzīvotājiem 67803300) vai rakstot e-pastu uz atbalsts@eveseliba.gov.lv. Atbalsta dienests strādā katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00.

NVD atgādina, ka no šī gada 1. janvāra uz papīra recepšu veidlapām turpina izrakstīt: parastās receptes; individuāli kompensējamās zāles; M saraksta zāles; medicīniskās ierīces; ja pacients izmantos recepti kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, Islandē, Norvēģijā, Lihtenšteinā vai Šveicē; personai, kura nav reģistrēta Iedzīvotāju reģistrā; ja e-receptes izrakstīšana E-veselības sistēmā nav iespējama tehnisku iemeslu dēļ.

 

Avots: NVD

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*