Sākums » E-veselība » E-veselības sistēmā izrakstīts miljons e-recepšu
E-veselības sistēmā izrakstīts miljons e-recepšu

E-veselības sistēmā izrakstīts miljons e-recepšu

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka līdz šim E-veselības sistēmā izrakstīts jau miljons e-recepšu. Gandrīz 70% e-recepšu izrakstītas pēc 2018. gada 1. janvāra, kad e-recepšu izrakstīšana valsts kompensējamo zāļu saņemšanai kļuva obligāta.

Lielāko daļu e-recepšu pacienti jau ir izmantojuši – e-recepšu zāles iegādātas vairāk nekā 827 000 reižu. Vismaz vienu reizi e-receptes zāles aptiekā izsnieguši vairāk nekā divi tūkstoši farmaceitu un farmaceita asistentu.

Būtiski pieaudzis arī elektroniski izrakstīto darbnespējas lapu skaits. Pēdējā mēneša laikā vien izrakstīto e-darbnespējas lapu skaits ir pieaudzis par 96 000. Arvien aktīvāk tiek izmantoti arī citi E-veselības pakalpojumi. E-veselības sistēmā iesūtīta informācija par vairāk nekā 117 000 vizuālās diagnostikas izmeklējumu slēdzieniem, savukārt informāciju par pacientu veselības pamatdatiem (diagnozēm, alerģijām, regulāri lietotajiem medikamentiem u.c.) ārstniecības personas ievadījušas jau vairāk nekā 14 000 reižu.

Vienlaikus NVD informē, ka atbildīgie E-veselības speciālisti pastāvīgi uzrauga sistēmas darbību un nepieciešamības gadījumā sniedz ārstniecības iestādēm un aptiekām gan informatīvo, gan tehnisko atbalstu. Kā atzīst E-veselības sistēmas lietotāji, tās veiktspēja pēdējo divu nedēļu laikā ir būtiski uzlabojusies.

Ja nepieciešams atbalsts, NVD aicina ārstniecības iestādes un aptiekas, kuras lieto savas informācijas sistēmas, kas ir pielāgotas darbam ar E-veselību, sazināties ar to izstrādātājiem. Savukārt, ja tiek izmantots E-veselības portāls, tad speciālisti tiek aicināti vērsties E-veselības lietotāju Atbalsta dienestā.

Ar E-veselības lietotāju Atbalsta dienestu var sazināties telefoniski (tālr. speciālistiem 67803301, tālr. iedzīvotājiem 67803300) vai rakstot e-pastu uz atbalsts@eveseliba.gov.lv. Atbalsta dienests strādā katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Jau ziņots, ka no 2018. gada 1. janvāra Latvijā uzsākta obligāta valsts E-veselības sistēmas lietošana, līdz ar to darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite ir elektroniska.

Pēc 1. janvāra uz papīra recepšu veidlapām turpina izrakstīt: individuāli kompensējamās zāles; M saraksta zāles; medicīniskās ierīces; ja zāļu iegādi pacientam kompensē apdrošināšanas sabiedrība; ja pacients izmantos recepti kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, Islandē, Norvēģijā, Lihtenšteinā vai Šveicē; personai, kura nav reģistrēta Iedzīvotāju reģistrā; ja e-receptes izrakstīšana E-veselības sistēmā nav iespējama tehnisku iemeslu dēļ.

No šī gada ārstniecības iestādēm E-veselības sistēmā jāsagatavo arī izraksti-epikrīzes un vizuālās diagnostikas izmeklējumu apraksti, kā arī ārstniecības personām ir pieejamas ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistru kartes. Ārstniecības personām E-veselības sistēmā arīdzan jāievada informācija par pacientu veselības pamatdatiem.

www.farmacija-mic.lv

3 komentāri

 1. …..требуются фармацевты для работы в аптеке, которые хотят работать, вместо фармацевтов, которые не хотят работать. (заведующая аптекой, фармацевт и/или фармацевт-ассистент).

  Личные качества:
  – обязательность, самоконтроль, сосредоточенность, высокая степень ответственности, дисциплинированность, исполнительность, лояльность, надёжность,
  – отзывчивость, терпимость, вежливость, порядочность
  – собранность, внимательность, аккуратность, организованность, пунктуальность, самостоятельность, скрупулёзность, справедливость.

  Обязанности фармацевта:
  – выкладка и хранение товара
  – составление заказа/приём товара/определять потребность в необходимом товаре
  – отпуск медикаментов/мед. изделий/косметики
  – консультирование посетителей о фармакологических свойствах медикаментозных средств
  – котроль качества лекарств
  – проведение мероприятий по обеспечению населения лекарственными средствами
  – оформлять документации по фармацевтической деятельности
  – соблюдать морально-правовые нормы и этику профессионального общения

  Недопустимые качества:
  – равнодушие к людям/к профессии
  – раздражительность, грубость
  – невнимательность, небрежность.

 2. Vakar atradu ss.lv kāda darba devēja sludinājumu (meklē farmaceitu). Ieskatieties, ko raksta!!!
  Pati esmu farmaceite un pilnīgi piekrītu šim darba devējam, ka lielākā daļa, īpaši jaunieši ir pilnīgi izlaisti, par darbu nospļauties, nevēlas ne ko apgūt, nelasa ne instrukcijas, ne interesējas par zālēm. Automātiski tikai Ibumetīnu var izsniegt, a pārējais….???!!! Ne aizvietot, ne ko, ne aktīvo vielu paskatīties, ne kam šīs zāles domātas. Kāpēc tad viņus nevar saukt par pārdevējiem???!!! Nepunktuāli, darbu kavē, nāk bez maz vai kad grib, pat kolēģim neatvainojas, ka kavē. Visu laiku pieprasa brīvdienas, tad viņš līdz 17.oo var, tad no rīta grib pagulēt utt. Savas receptes neapstrādā līdz galam, zīmogus nesaliek. Pavirši, darbu nepadara līdz galam, neklausās, ja darba devējs kaut ko pasaka par kļūdām utt. uzreiz drausmīgā tonī nostājas. Bet studenti – tie vispār izlaisti – ne miskastes iznes, ne kārto zāli, preces. Tikai stāv un spēlējas ar mobilo. Watsapp skan visu dienu. Man žēl, bet es domāju, ka darba devējs neatradīs tādus farmaceitus, jo tādu vienkārši vairāk nav, neizlaižas. Pati aptiekā tikai redzu, kas par jaunajiem kolēģiem. Pilnīgi neinteresē darbs, ko studējuši. Kā arī mūsu mācību iestādes tik vien dara, kā izlaiž tādus farmaceitus. Tagad jau mācību iestādei vajag tik naudu, līdz ar to arī studentus neatskaita.
  P.S. Sludinājums nākamajā laukā…

  • Labdien! 🙂
   Vai Jūs nevēlaties nākt pie mums strādāt un sakārtot šo jomu? Pie mums viss ir stingri, bet taisnīgi.

   Labu dienu.
   Ar cieņu,
   Olga.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.