Sākums » E-veselība » E-veselības sistēma optimāli varētu sākt strādāt pēc pāris nedēļām
E-veselības sistēma optimāli varētu sākt strādāt pēc pāris nedēļām

E-veselības sistēma optimāli varētu sākt strādāt pēc pāris nedēļām

E-veselības sistēma optimāli varētu sākt strādāt pēc pāris nedēļām, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzinusi Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Linda Freimane.

Viņa uzsvērusi, ka tiek strādāts pie tā, lai sistēmu padarītu straujāku. Notiek darbs ar aptieku un ārstniecības iestāžu sistēmu izstrādātājiem, lai apzinātu lietas, kas ir optimizējams un uzlabojamas. Atsevišķas jau ir identificētas. Pirmie sistēmas darbības uzlabojumi bijuši jūtami jau trešdien, 3.janvārī.

Vaicāta, kad varēs teikt, ka sistēma darbojas optimāli, Freimane norādījusi: “Mēs skatāmies uz pāris nedēļām”.

NVD pārstāve skaidrojusi, ka liela daļa ārstu darbu ar sistēmu ir sākuši dienā, no kuras par obligātām ieviestas e-receptes un e-darbnespējas lapas. Šis laiks ir izcēlis lietas, pie kurām strādāt. Freimane raidījumā atzinusi, ka NVD ir žēl par pirmajā darba dienā notikušajām tehniskajām problēmām. “Darbs ir un būs nepārtraukts vēl gana ilgi,” viņa norādījusi.

Šobrīd dienas laikā tiek izrakstītas ap 5000 e-darbnespējas lapas, bet decembrī divu nedēļu laikā to bija 20 000. Jautāta, vai sistēmai ir veikti slodzes testi, Freimane atbildējusi apstiprinoši, vienlaikus skaidrojot, ka “reālajā dzīvē sistēma uzrāda nedaudz citādākas darbības nekā tas bija slodzes testa laikos”.

Vaicāta, kuram būtu jāatbild par to, ka sistēmu nav iespējams izmantot pilnvērtīgi, Freimane skaidrojusi, ka atbildīgais tās pārzinis ir NVD. Dienests ir šī projekta pārņēmējs un realizētājs, viņa teica, atgādinot, ka reiz tas bijis vairāku iestāžu projekts. “Attiecīgi, mēs rūpējamies par to, lai sistēma būtu pieejama [..],” viņa akcentējusi.

Freimane arī skaidrojusi, ka tiek lūkots, kā attīstīt sistēmu vēl vairāk un izmantot mūsdienīgas tehnoloģijas.

Tāpat NVD vadītājas vietniece uzsvērusi, ka sistēmas tehnisku problēmu gadījumā aizvien primārs ir pacients, tāpēc receptes šādos gadījumos ārsti drīkst izrakstīt papīra formā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*