Sākums » E-veselība » E-veselību uzraudzīs arī Aizsardzības ministrija

E-veselību uzraudzīs arī Aizsardzības ministrija

Pēc uzbrukumiem e-veselības sistēmai ir pieņemts lēmums to iekļaut tā sauktajā kritiskajā infrastruktūrā, ko uzrauga Aizsardzības ministrija, ziņo “Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai”.

Kritiskā infrastruktūra ir tāda, kas ir valstij kritiski svarīga, tāpēc Veselības ministrija (VM) sadarbībā ar citām iesaistītajām iestādēm nolēmusi e-veselības sistēmu pārlikt uz Valsts datu centru, kurā Aizsardzības ministrijai ir līgums ar NATO un kas nodrošina dažādus risinājumus pret uzbrukumiem.

Jau šobrīd īpaša speciālistu grupa seko līdzi incidentiem 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā, kā arī aprīlī ir paredzēts veikt sistēmas drošības auditus, raksta laikraksts.

VM uzskata, ka kopumā e-veselības darbs ir uzlabojies. Nepārtraukti notiek datu analizēšana, piemēram, ja notiek kavēšanās, uzreiz tiek analizēts katrs šāds gadījums un notiek darbs, lai sistēmas veiktspēju uzlabotu.

Vēl joprojām tiek risinātas dažādas problēmas, piemēram, ar jaunajiem personas kodiem, kurus e-veselība neatpazīst. Kļūda esot atrasta, notiek tās labošana, ziņo Nacionālais veselības dienests.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*