Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Komisija ir izsludinājusi iepirkumus, kuru mērķis ir paātrināt inovatīvu medicīnisku pretlīdzekļu izstrādi un pieejamību.

Šis atbalsts ir paredzēts, lai veicinātu šādu zāļu un medicīnisko ierīču izstrādi un pieejamību:

  • vakcīnas pret dažādām bakteriālām infekcijām;
  • plaša darbības spektra pretvīrusu līdzekļi elpceļu infekciju ārstēšanai;
  • zālēs pret vīrusiem, kas izraisa hemorāģisku drudzi u.c.
  • lai veicinātu nākamās paaudzes metagenomiskas sekvenēšanas (mNGS) ierīces izstrādi un sertifikāciju, kas paredzēta pacienttuvai infekcijas slimību diagnostikai un agrīnai infekcijas uzliesmojumu atklāšanai. Šai ierīce jāspēj identificēt jebkuru respiratoro vīrusu patogēnu, tostarp jaunus un iepriekš nezināmus vīrusus, sniedzot klīnicistiem viegli nolasāmu rezultātu dažu stundu laikā, vienlaikus nodrošinot izmaksu konkurētspēju ar pašreizējo molekulāro diagnostiku.

Šie iepirkumi paredz atbalstu II fāzes zāļu klīnisko pētījumu ietvaros un medicīnisko ierīču izstrādei un sertifikācijai.

Kopējais paredzētais budžets: 82 miljoni eiro.

Visas ieinteresētās puses tiek aicinātas iesniegt savus pieteikumus līdz 2023. gada 4. decembrim plkst. 16:00 (pēc Centrāleiropas laika). Iepirkuma dokumenti un pieteikšanās ir iespējama e-Iepirkumu (eTendering) portālā.

 

Papildinformācija

Eiropas Komisija šos iepirkumus organizē programmas EU4Health ietvaros. Šī programma ar 5,3 miljardu eiro lielu budžetu ir ceturtā un plašākā ES veselības programma. EU4Health programma sniedzas plašāk par ambiciozu atbildes reakciju uz Covid-19 krīzi, lai stiprinātu Eiropas veselības aprūpes sistēmu noturību. Šī programma sniedz finansējumu nacionālajām atbildīgajām iestādēm, veselības organizācijām un citām struktūrām ar grantu un publisko iepirkumu starpniecību, veicinot veselību Eiropas ietvaros.

Eiropas Veselības un digitālā izpildaģentūra (HaDEA)  ir atbildīga par EU4Health budžeta lielāko daļu un īsteno šo programmu, izsludinot piedāvājumus un iepirkumus no 2021. līdz 2027. gadam.

Avots: ZVA