Sākums » Farmācija » Ekonomikas ministrs aicina ķīmijas un farmācijas nozari pievērsties “start-up” virzienam

Ekonomikas ministrs aicina ķīmijas un farmācijas nozari pievērsties “start-up” virzienam

Jaunu produktu un industrijas apjomu kāpināšanai ķīmijas un farmācijas nozare varētu pievērsties arī jaunuzņēmumu jeb “start-up” virzienam, šodien, atklājot konferenci par Latvijas ķīmijas un farmācijas nozares attīstību un izaicinājumiem, teicis ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Pēc viņa teiktā, ķīmijas un farmācijas industriju savienošanās ar “start-up” varētu veicināt gan inovatīvu produktu attīstību, gan arī šo industriju izaugsmi, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Ašeradens arī paudis, ka Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi vairākus instrumentus “start-up” uzņēmumu atbalstam, ko ministrs aicinājis izmantot ķīmijas un farmācijas jomas pārstāvjiem. Tiesa, vienlaikus viņš atzīmējis, ka ministrija būtu gatava veidot arī cita veida atbalsta rīkus, piemēram, zinātnes parkus. Taču šo parku jēga būtu balstīta atvērtības un caurspīdīguma principos. Proti, nevis, ka zinātnieki šādos parkos ir nošķirti no pasaules un citiem zinātniekiem, bet tieši otrādi – ir atvērti un sadarbojas ar citiem zinātniekiem un uzņēmējiem, lai veicinātu inovāciju attīstību un kopējo izaugsmi. Ministrs gan teicis, ka nozarei vēl nepieciešams iekšēji vienoties par sadarbības modeli ar ministriju un valdību.

Latvijas ķīmijas un farmācijas uzņēmumu asociācijas (LAĶĪFA) valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis pasākumā atzinis, ka “start-up” varētu būt interesants un, iespējams, veiksmīgs nozares attīstību un izaugsmi veicinošs instruments. Pēc viņa domām, ļoti veselīgi industrijas attīstības kāpināšanai būtu zinātnieku apmācība uzņēmējdarbībā.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*