Sākums » Farmācija » Ekonomikas ministrs: Medicīnas nozarē nepieciešams attīstīt inovācijas

Ekonomikas ministrs: Medicīnas nozarē nepieciešams attīstīt inovācijas

Latvijā medicīnas nozarē nepieciešams attīstīt inovācijas, nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Viņš pastāstījis, ka inovācijas veicināšanā svarīgi ir ambiciozi mērķi un starpnozaru sadarbība, kur vienā sektorā pastāvoši risinājumi spēj kalpot cita sektora attīstībai.

“Lielisks piemērs ir informācijas tehnoloģiju (IT) un medicīnas nozares projekts precīzijas medicīnas jomā, kas vienlaikus ir gan izaicinošs, gan fundamentāli nozīmīgs sabiedrības veselības nodrošināšanai,” uzsvēris ministrs.

Lai diskutētu par veidiem, kā straujāk sekmēt precīzijas medicīnas attīstību un inovāciju nozarē, 22.maijā notiks starptautiska Precīzijas medicīnas konference, kuras ietvaros vietēja un starptautiska mēroga medicīnas un IT nozares vadošie eksperti, akadēmiķi, uzņēmēji un politikas veidotāji dalīsies pieredzē, kā arī diskutēs par precīzijas medicīnas tendencēm un iespējām, ko šis medicīnas virziens cilvēkam var sniegt.

Ekonomikas ministrijā skaidrots, ka precīzijas medicīna ir inovatīva pieeja slimību ārstēšanai un diagnosticēšanai, ņemot vērā katra indivīda ģenētisko daudzveidību, vidi un dzīvesveidu.

Konferencē tiks runāts par lielo datu un analītikas nozīmi cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanā, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un tehnoloģiju ietekmi uz veselības aprūpi, universitāšu un pētniecības institūciju lomu biomedicīnas attīstībā, nākamās paaudzes nacionālās veselības sistēmu un ar to saistītajiem ētikas izaicinājumiem.

Precīzijas medicīnas konference notiks 22. maijā plkst. 9:00 Latvijas Universitātes Zinātņu mājas telpās, Jelgavas ielā 3, Rīgā.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.