Sākums » Jaunākie raksti » Eksperti diskutēs par diabēta ārstēšanas uzlabošanu un sociālekonomiskā sloga samazināšanu
Eksperti diskutēs par diabēta ārstēšanas uzlabošanu un sociālekonomiskā sloga samazināšanu

Eksperti diskutēs par diabēta ārstēšanas uzlabošanu un sociālekonomiskā sloga samazināšanu

Lai diskutētu par cukura diabēta ārstēšanas uzlabošanu un sociālekonomiskā sloga samazināšanu, pirmdien, 18.septembrī, notiks ekspertu seminārs “Diabēta efektīva ārstēšana – piemērs sociālekonomiskā sloga mazināšanai”.

Saslimstība ar diabētu Latvijā strauji pieaug, tajā skaitā aizvien jaunāku pacientu vidū. Papildus tam strauji palielinās arī diabēta pacientu saslimstība ar sirds un asinsvadu, kā arī citām slimībām. Tāpēc ir īpaši svarīgi nodrošināt valsts budžeta investīciju efektīvu izmantošanu.

Latvijā katru gadu diabēts tiek diagnosticēts 7000 cilvēkiem. Taču tiek lēsts, ka tā ir tikai daļa no iedzīvotājiem, kuriem diabēts, iespējams, ir, bet netiek savlaicīgi atklāts. Jo vēlāk slimību atklāj, jo dārgāk tas izmaksā ģimenēm un valstij.

Semināra dalībnieki analizēs valsts budžeta līdzekļu investēšanas efektivitāti un tās palielināšanas iespējas diabēta ārstēšanā, lai tādējādi samazinātu saslimstības straujā pieauguma radīto sociālo un ekonomisko slogu, kā arī diabēta komplikācijas. Eksperti apskatīs labās prakses ieviešanu diabēta ārstēšanā, analizēs pozitīvu reformu piemēru ieguvumus un nepieciešamo uzlabojumu ieviešanas gaitu.

Seminārā un diskusijā piedalīsies Latvijas Diabēta federācijas prezidente Dr. Indra Štelmane, SPKC direktora vietnieks sabiedrības veselības un profilakses jautājumos, Latvijas veselības aprūpes vadības speciālistu asociācijas valdes loceklis Dr.med. Dzintars Mozgis, Latvijas Endokrinologu asociācijas valdes priekšsēdētāja Dr. Kristīne Geldnere, Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrības vadītāja, BKUS vecāku padomes pārstāve Landa Jaunzema, SUSTENTO politikas koordinatore Iveta Neimane, ParSirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa, Veselības ministrijas pārstāvis, citi speciālisti. Pasākumu vadīs Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes pētnieks Dr.med. Romualds Ražuks.

Semināru rīko un atbalsta Latvijas Diabēta federācija, Latvijas veselības aprūpes vadības speciālistu asociācija, Latvijas Endokrinologu asociācija, Sirds un asinsvadu slimību pacientu biedrība ParSirdi.lv, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO, Sirds veselības veicināšanas alianse, Latvijas Senioru kopienu apvienība.

Seminārs notiks 18.septembrī no 15.00 līdz 16.30 SUSTENTO zālē, Elizabetes ielā 57.

Papildu informācija: Dr. med. Indra Štelmane, Latvijas Diabēta federācijas prezidente, 29405660

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*