Sākums » Interesanti » Eksperti diskutēs par pacientu un mediķu attiecību regulējuma pilnveidošanu
Eksperti diskutēs par pacientu un mediķu attiecību regulējuma pilnveidošanu

Eksperti diskutēs par pacientu un mediķu attiecību regulējuma pilnveidošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) 7. janvārī no plkst. 10.00 līdz 12.00 rīko ekspertu diskusiju par pacientu un veselības aprūpes profesionāļu savstarpējo attiecību regulējuma pilnveidošanu. Diskusijas tiešraide no Latvijas Universitātes (LU) Mazās aulas būs skatāma lsm.lv un TV4, tajā piedalīsies bioētikas, tiesību un medicīnas eksperti. Diskusiju moderēs LĀB prezidente Dr. Ilze Aizsilniece.

LĀB uzskata, ka ārsta un pacienta savstarpējā uzticēšanās ir viens no būtiskākajiem aspektiem medicīnā, tāpēc ārstam savā darbā ir jāievēro tiesību un ētiskās normas, kā arī jālieto viņa specialitātei atbilstošas metodes. Vienlaikus biedrība atzīst, ka ir nepieciešams uzlabot ne tikai spēkā esošos normatīvos aktus, bet arī ārstu ētikas kodeksu, gan arī ārstu tālākizglītībā paredzēt darba ar pacientiem prasmju pilnveidi.

LĀB rīkotās diskusijas mērķis ir izstrādāt priekšlikumus pacientu un mediķu attiecību regulējuma pilnveidošanai. Diskusijā piedalīsies un par bioētiku un tās principu ievērošanu mūsdienu medicīnā un veselības profesionāļu-pacientu attiecībās runās LU Medicīnas fakultātes prof. un LĀB Ētikas komisijas locekle Signe Mežinska. Savukārt par vārda brīvību un pacientu tiesībām uzstāsies Zviedrijas Upsalas universitātes Juridiskās fakultātes asoc. prof. un Ētikas un bioētikas pētniecības centra pētniece Santa Šlokenberga.

Par LĀB atbildību par ārstu sertifikācijas procesu un likumīgām iespējām apturēt ārsta sertifikāta darbību diskutēs zvērināta advokāte un veselības tiesību eksperte Ilze Vilka, bet par medicīniskā kļūdu un kriminālatbildību uzstāsies LU Medicīnas fakultātes prof. un LĀB valdes loceklis Viesturs Boka. Diskusijā piedalīsies un par kriminālprocesu un izmeklēšanu, tiesiskumu un rīcību tiesiskā valstī runās arī LR Prokuratūras pārstāvis.

Ārstu sertifikācijas procesu regulē Ministru Kabineta (MK) noteikumi. Pašlaik MK noteikumi paredz divus kumulatīvus kritērijus ārsta sertifikāta anulēšanai – ētikas normu pārkāpums un normatīvo aktu pārkāpums. Tāpēc LĀB ir sagatavojusi priekšlikumus, kas ļautu anulēt ārsta sertifikātu – gan būtisku ētikas normu pārkāpuma gadījumos, gan arī gadījumos, kad izdarīti vai pieļauti būtiski pārkāpumi profesionālajā darbībā. MK noteikumi pašlaik arī neparedz LĀB tiesības profesionālās darbības pārkāpumus ņemt vērā ārsta resertifikācijas procesā. LĀB ir izstrādājusi priekšlikumus, kas ļautu sertificējošām institūcijām izvērtēt saņemto informāciju par profesionālās darbības pārkāpumiem un ņemt to vērā resertifikācijas procesā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.