Sākums » Interesanti » Ekspertu diskusijā spriedīs par krīzi veselības nozarē

Ekspertu diskusijā spriedīs par krīzi veselības nozarē

Ceturtdien, 2. martā, plkst. 10.00 Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisināsies ekspertu diskusija “Krīzes veselības nozarē: mācībstundas un iespējas”.

Kā skaidro pasākuma organizatori, veselības nozare pēdējo gadu laikā ir saskārusies ar vairākiem satricinājumiem un izaicinājumiem – COVID-19 radītā pandēmija, finanšu un cilvēkresursu pieejamība, infrastruktūras un aprūpes efektivitāte, jauno speciālistu piesaiste, komunikācija starp veselības nozarē vadošajām ietekmes pusēm ir tikai daži no akūtajiem jautājumiem nozarē.

Katra no pieredzētajām krīzēm esot izgaismojusi problemātiku kādā no veselības jomām un virzieniem. Katra krīze ļauj arī izprast vājos punktus un identificēt vēlamāko attīstības gaitu. Tās arī ilustrē pieejas un domāšanas veida maiņu, kur nereti nepieciešams valsts, uzņēmējdarbības, kā arī nevalstiskā sektora kopīgs darbs vienota mērķa vārdā.

Krīzi varot uzskatīt par pārvarētu vien tad, kad tās sekas ir novērstas un mācībstundas ilgtermiņā ieviestas. Lai mazinātu turpmāku krīžu ietekmi uz veselības nozari, nepieciešams atskats uz to, kādas atziņas veselības nozare kopumā ir guvusi no pēdējo laiku satricinājumiem, kā arī diskusija par nākotnes izaicinājumiem un iespējām mainīgas veselības nozares apstākļos.

Lai rastu atbildes uz augstāk minētiem jautājumiem, RSU sadarbībā ar Veselības ministrijas rīko diskusiju “Krīzes veselības nozarē: mācībstundas un iespējas”.

Diskusijā piedalīsies veselības ministre Līga Meņģelsone, RSU Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece Daiga Behmane, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padomes loceklis Valts Ābols, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis, Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta vadošais pētnieks, ārsts Vilnis Dzērve un Paula Stradiņa klīniskās universitātes valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.