Sākums » Jaunākie raksti » EM plāno iedzīvotāju nodrošināšanu ar pirmās nepieciešamības precēm apdraudējuma gadījumā

EM plāno iedzīvotāju nodrošināšanu ar pirmās nepieciešamības precēm apdraudējuma gadījumā

Valdības rīcības plāna sadaļā “Drošai Latvijai” iekļautie Ekonomikas ministrijas (EM) pārziņā esošie uzdevumi paredz iedzīvotāju nodrošināšanu ar pirmās nepieciešamības precēm, liecina valdības rīcības plānā esošā informācija.

Rīcības plāna pasākuma rezultātā tiks izveidota pirmās nepieciešamības preču rezerve, kas ir iegādāta valsts īpašumā un tiks nodrošināts koordinēts preču uzglabāšanas, krājumu izsniegšanas un atjaunošanas process.

Tāpat viens no EM pārziņā esošajiem rīcības plāna punktiem paredz ieviest valsts naftas produktu drošības rezervju iegādes modeli, kas paredz rezervju iegādi valsts īpašumā, kā arī nodrošina Starptautiskās Enerģētikas aģentūras doto uzdevumu izpildi Latvijas uzņemšanai aģentūrā. Tāpat arī plānots, ka tiks izvērtēta nepieciešamība un iespēja veidot valsts rezerves piedevai pie dīzeļdegvielas, ko lieto transportlīdzekļos.

EM pārziņā ir arī ēku energoefektivitātes paaugstināšana un sērijveida daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošana. Kā plānots veicināt ēku ekspluatācijas paradumu maiņu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu, samazinot fosilās enerģijas izmantošanu ēkās vismaz par 50%.

Rīcības plāna punkta izpildes rezultātā līdz 2026.gada 30.oktobrim plānots 2000 energoefektīvu mājokļu pieaugums, tostarp 350 daudzdzīvokļu mājas, kā arī 1650 divu dzīvokļu un viena dzīvokļa mājas jeb privātmājas.

Vienlaikus plānots, ka līdz 2026.gada 30.oktobrim būs sniegts atbalsts 6000 mājsaimniecībām un 800 uzņēmumiem. Valdības rīcības plānā esošā informācija liecina, ka līdz 2026.gada oktobra beigām plānots piešķirt atbalstu 540,3 miljonu eiro apmērā. Kā arī plānots, ka tiks sniegts atbalsts publisko ēku atjaunošanai 50 000 kvadrātmetru apjomā.

Valdības rīcības plānā iekļautas trīs rīcības jomas, tostarp “Droša Latvija”, “Latviska un iekļaujoša Latvija”, kā arī “Labklājīga Latvija”.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*