Sākums » Farmācija » Ērtāka zāļu meklēšana un pārlūkošana Latvijas Zāļu reģistrā

Ērtāka zāļu meklēšana un pārlūkošana Latvijas Zāļu reģistrā

Tagad, klikšķinot uz saites Latvijas Zāļu reģistrā, kas ir pieejams Zāļu valsts aģentūras (ZVA) tīmekļa vietnes sadaļā “Reģistrs” > “Atvērt meklēšanu Zāļu reģistrā”, iespējams aplūkot arī Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) apstiprināto zāļu aprakstu, lietošanas instrukciju un marķējuma tekstu, ziņo ZVA.

ZVA registrs

Lai to izdarītu, Latvijas Zāļu reģistrā jāklikšķina uz izvēlēto zāļu nosaukuma, tādējādi atverot logu ”Informācija par zālēm”. Šai logā ietvertas ziņas par konkrētām zālēm (piemēram, par zāļu lietošanu bērniem, zāļu formu u.c.), tostarp EMA centralizēti reģistrētām zālēm izveidots jauns lauks “Zāļu apraksts, lietošanas instrukcija un marķējuma teksts”. EMA tīmekļa vietnē minētos dokumentus iespējams lasīt arī latviešu valodā.

Reģistrā ieviesta arī papildinformācija par zālēm, kuras ir izslēgtas no Latvijas Zāļu reģistra un kuru atlikušos krājumus ZVA noteiktu laiku pēc izslēgšanas atļāvusi izplatīt. Šādu zāļu pazīšanas nolūkā ievietota jauna ikona – dzeltens trīsstūris ar izsaukuma zīmi vidū – un norādīts datums, kad konkrētās zāles ir izslēgtas no Latvijas Zāļu reģistra, kā arī datums, līdz kuram ir atļauts izplatīt atlikušos šo zāļu krājumus.

Ērtākai zāļu meklēšanai un pārlūkošanai Reģistrā ievietotas papildu ikonas – zaļa apstiprinājuma zīme norāda, ka zāles ir pieejamas Latvijas tirgū, savukārt sarkans krustiņš pievienots zālēm, kurām ir īslaicīgs piegādes pārtraukums. Zāļu meklēšanas formā pirms nosaukuma ierakstīšanas tagad tiek piedāvāta iespēja izvēlēties zāļu un aktīvo vielu nosaukumus, informē ZVA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.