Sākums » Ārzemēs » Etiopijā slēdz aptieku par aizliegtu vielu pārdošanu sportistiem
Etiopijā slēdz aptieku par aizliegtu vielu pārdošanu sportistiem

Etiopijā slēdz aptieku par aizliegtu vielu pārdošanu sportistiem

Šonedēļ par aizliegtu vielu pārdošanu sportistiem slēgta kāda aptieka Etiopijā, kas atradusies pie valsts galvenā stadiona – ceļam otrā pusē, ziņo aģentūra “The Associated Press”.

Etiopijas antidopinga birojs pēc sākotnējās izmeklēšanas apstiprinājis, ka aptieka piedāvājusi sportistiem eritropoetīnu jeb EPO –  hormonu, kas veidojas nierēs un veicina sarkano asinsķermenīšu eritrocītu izstrādāšanos sarkanajās kaulu smadzenēs. Dažos sporta veidos eritropoetīns tiek uzskatīts par dopingu. Jau dažas stundas pēc eritropoetīna preparāta ievadīšanas asinīs paaugstinās eritrocītu daudzums un hemoglobīna līmenis. Eritropoetīns paaugstina arteriālo asinsspiedienu un palielina asiņu viskozitāti.

Aptiekas darbība iepriekš tika apturēta uz trīs mēnešiem, lai pabeigtu pārbaudes, savukārt aptiekas vadītājam uz sešiem mēnešiem apturēta farmaceita licence.

Iepriekšējā izmeklēšana, ko veica Etiopijas Sporta ministrija, bija atbildes reakcija uz Lielbritānijas laikraksta “The Guardian” un Vācijas raidorganizācijas ARD slēptu pētniecisko darbību. Žurnālisti atklāja, ka EPO bijis viegli pieejams aptiekā, kas sportistiem šo vielu piedāvāja maijā notiekošā vieglatlētikas čempionāta laikā. Pamatojoties uz plašsaziņas līdzekļu ziņojumu, ministrija veica izmeklēšanu un konstatēja, ka aizliegtā viela ir atrodama aptiekā. Kaut arī attiecīgās iestādes bija noskaidrojušas, kuri sportisti iegādājušies EPO no aptiekas, publiski vārdā neviens no viņiem nav nosaukts. Čempionāta laikā nav ziņots par pozitīviem dopinga testiem.

Etiopijas Antidopinga aģentūra paudusi, ka pret šādas komercijas īstenotājiem tiks veikti vēl daudz nopietnāki pasākumi. Šajā nolūkā šobrīd tiek veikta rūpīga izmeklēšana.

Etiopijas tiesību akti pieļauj kriminālprocesus un cietumsodus cilvēkiem, tostarp sportistiem, kuri ir vainīgi antidopinga noteikumu pārkāpšanā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.