Sākums » Jaunākie raksti » EZA ieteikumi pacientu un veselības aprūpes speciālistu organizācijām zāļu piegādes nepārtrauktības nodrošināšanai tagad pieejami latviešu valodā

EZA ieteikumi pacientu un veselības aprūpes speciālistu organizācijām zāļu piegādes nepārtrauktības nodrošināšanai tagad pieejami latviešu valodā

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) gada sākumā publicēja ieteikumus farmācijas nozarei par labāko praksi, lai nodrošinātu zāļu piegāžu nepārtrauktību, novērstu zāļu īslaicīgu nepieejamību un mazinātu tās ietekmi.

Zāļu nepieejamība ir globāla veselības problēma, kas aizvien vairāk skar Eiropas valstis. Tā var novest pie zāļu lietošanas ierobežojumiem un kritiskas ārstēšanas aizkavēšanās, kas būtiski ietekmē pacientu aprūpi.

Eiropas Savienībā (ES) reģistrētu zāļu pieejamības nodrošināšana ir viena no EZA un Eiropas zāļu normatīvā regulējuma tīkla galvenajām prioritātēm.

Šajos norādījumos ir nosauktas galvenās ieinteresētās puses, kas iesaistītas zāļu piegādes ķēdē, to atbildība un loma zāļu nepieejamības novēršanā un pārvaldībā.

Norādījumos sniegti ieteikumi zāļu reģistrācijas apliecību īpašniekiem, lieltirgotājiem, izplatītājiem un ražotājiem, kā mazināt zāļu nepieejamību un tās ietekmi.

Arī pacientu un veselības aprūpes speciālistu organizācijām ir būtiski iesaistīties šai procesā.

Tādēļ Zāļu valsts aģentūra (ZVA) ir iztulkojusi latviešu valodā EZA izstrādātos ieteikumus pacientu un veselības aprūpes speciālistu organizācijām, un tie ietver informāciju par darbībām, kas palīdz novērst un pārvaldīt zāļu pieejamības pārtraukumus.

Šie ieteikumi ir pieejami ZVA tīmekļvietnē – šeit.

EZA darba grupās un starptautiskās organizācijās piedalās arī Latvijas ZVA speciālisti.

Avots: ZVA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*