Sākums » Farmācija » EZA neatrod Covid-19 vakcīnu saistību ar pēcmenopauzes asiņošanu
EZA neatrod Covid-19 vakcīnu saistību ar pēcmenopauzes asiņošanu

EZA neatrod Covid-19 vakcīnu saistību ar pēcmenopauzes asiņošanu

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Zāļu drošuma komiteja (Pharmacovigilance Risk Assessment Committee, PRAC) ir secinājusi, ka nav pietiekamu pierādījumu, lai konstatētu cēloņsakarību starp Covid-19 vakcīnu “Comirnaty” vai “Spikevax” lietošanu un pēcmenopauzes asiņošanas gadījumiem.

Pēcmenopauzes asiņošana tiek definēta kā asiņošana no maksts, kas notiek vienu vai vairākus gadus pēc pēdējā menstruālā perioda. Pēcmenopauzes asiņošana tiek uzskatīta par patoloģisku parādību un var būt nopietnu veselības traucējumu simptoms.

No medicīnas literatūras, kā arī pēcreģistrācijas datiem nesen tika iegūta jauna informācija, kas rosināja vērtēt pēcmenopauzes asiņošanas saistību ar abu vakcīnu lietošanu, informē Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

PRAC rūpīgi izanalizēja visus pieejamos datus, tostarp literatūras datus un pēcreģistrācijas blakņu ziņojumus, un secināja, ka šie dati neliecina par pēcmenopauzes asiņošanas cēloņsakarību ar Covid-19 vakcīnu “Comirnaty” vai “Spikevax” lietošanu un tāpēc nav pamata atjaunināt zāļu infomāciju.

Zāļu drošuma komiteja turpinās uzraudzīt Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” un  “Spikevax” saistību ar šo jautājumu atbilstoši noteiktai drošuma uzraudzības praksei, norāda ZVA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*