Sākums » Jaunākie raksti » Farmaceite Vija Eniņa sarunu ciklā “81+”
Farmaceite Vija Eniņa sarunu ciklā “81+”

Farmaceite Vija Eniņa sarunu ciklā “81+”

Kultūras un patstāvīgas domas interneta žurnāls Satori.lv otro no septiņu sarunu cikla “81+” žurnāliste Eva Johansone vada ar mūsu ilggadējo dekāni, farmācijas doktori Viju Eniņu. Kā teikts cikla pieteikumā, Eva sarunājas ar cilvēkiem, kas sasnieguši devīto gadu desmitu – par paveikto, saprasto, sapņiem un nākotni.

Vija Eniņa (82) visu dzīvi popularizējusi ārstniecības augus, rakstot grāmatas un mācot studentus par ārstniecības augu nozīmi, ķīmisko sastāvu un izmantošanas iespējām. Viņa atzīst, ka dabisko pļavu un augu daudzveidība Latvijā dramatiski pasliktinājusies, taču priecājas, ka jaunieši arvien nav zaudējuši saikni ar dabu un aktīvi interesējas par augiem un to izmantošanu veselības uzlabošanā. Vija 1968. gadā, atgriežoties no doktorantūras studijām Maskavā, Vissavienības Ārstniecības augu zinātniskās pētniecības institūtā, strādāja par pasniedzēju Rīgas Medicīnas institūta (vēlāk Latvijas Medicīnas akadēmijas, Rīgas Stradiņa universitātes) Farmācijas fakultātē līdz pat aiziešanai pensijā 2011. gadā, 40 gadus pildot arī Farmācijas fakultātes dekānes pienākumus.

Nepilnu 20 minūšu ilgā sarunā uzziniet, ar kādu domu Vija Eniņa mostas vasarā, kā un kad ar augiem var līdzēt veselībai un kas ir Vijas mīļākā ekosistēma – mežs, pļava, purvs, jūras mala, palienes, tuksneši, ezeri, upes? Drīkstat minēt.

Saite uz ierakstu šeit.

Viens komentārs

  1. Fantastiskā pasniedzēja un dekāne, prieks redzēt viņu runājam, kā allaž

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*